Öğretmen Diyarı

Eğitim Bir Sen Rutin Alan Değişikliğine Karşı Mı ?

EĞİTİM BİRSEN RUTİN ALAN DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI MI ?
Yetkili sendika Eğitim Birsen’in kadrolu öğretmenleri düşünmemesi hatta gelen duyumlara göre ALAN DEĞİŞİKLİĞİNE karşı bir duruş sergileyerek bir anlamda köstek olmaları çok acıdır.Alan değişikliği bekleyen 10 000 aşan üye sayısına ulaşan platform üyelerimiz arasında çok büyük oranda Eğitim Birsen üyesi öğretmen bulunması da işin trajik yanıdır.

Günümüzde Fen Edebiyat Fakültesinin tüm bölümlerine ile BESYO’ların Antrenörlük ve Yöneticilik bölümlerine öğretmen olma hakkı FORMASYON sayesinde tanınırken ; Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin “ kapımızda binlerce öğretmen adayı atama bekliyor, alan değişikliği onlara haksızlık olur” söylemleri RUTİN ALAN DEĞİŞİKLİĞİ için ne kadar ucuz bir bahanedir.

Kaldı ki yapılacak olan rutin alan değişikliği ile hiçbir şekilde atama bekleyen kardeşlerimizin  önü tıkanmayacaktır.Çünkü bizler zaten öğretmeniz ve hali hazırda bir kadroyu dolduruyoruz.Alan değişikliği ile bir kadro dolarken diğer kadro boşalacak ,yani fazladan bir kadro daha  işgal etmeyeceğiz.Bu  2 kere 2 nin  4 etmesi kadar basit bir denklem.

İşin matematiksel yanından asıl önemli yanına geçecek olursak…MEB her fırsatta öğretmenlerini düşündüğünü , öğretmenlerinin gelişimlerini desteklediğini dile getirmektedir.

Kadrolu  öğretmen olan bizler daha mutlu , daha verimli ve daha  istekli  çalışabilmek adına , maddi manevi onlarca  zorluğa katlanıp , eşimizden  çocuğumuzdan özel hayatımızdan zaman ayırıp 4 yıl daha  İKİNCİ  ÜNİVERSİTE  okuyup  hak ettiğimiz farklı bir branşa geçmek istemekteyiz.
Ama MEB yetkilileri  “nasılsa bir şekilde atanmışsınız , halinize  şükredin” demektedirler.Bunun Türkçesi halk arasında ne yazık ki, “SALLA BAŞINI AL MAAŞINI” dır.

Bakanlık bizlere bu şekilde mi destek olacak ! Çok yazık,  okumak  daha çok okumak ne zaman önem kazanacak bu  ülkede !
YAN ALAN SAÇMALIĞI  ile  oluşan vahim tablonun bedelini gerçek branşında ya da  okuduğu  ikinci branşında  öğretmenlik yapmak  isteyen bizlerden  çıkartılmamalıdır.

Bakanlığımız  bir an önce  yaklaşık 12  yıldır  her sene yapılan ve yönetmeliklerde yer alan RUTİN ALAN DEĞİŞİKLİĞİNİ  hayata geçirmelidir.

Ve en önemlisi yetkili sendikamızın artık alan değişikliği bekleyen kadrolu öğretmenlerini düşünmesi gerekir.Bizler için MEB e resmi başvuru yapmalıdır.

RUTİN ALAN DEĞİŞİKLİĞİ  İSTEYEN (DİPLOMAYA DAYALI)  KADROLU  ÖĞRETMENLER PLATFORMU

Kaynak: turkkamu.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol