Öğretmen Diyarı

Eğitim Bir Sen Rotasyona Karşıyız !

KAMUDANHABER - İller arası rotasyona karşıyız !

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan ÇAKIRCI, Eğitim Bir-Sen Ankara 3 nolu şube seçimlerinde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

 

Çakırcı konuşmasında : ‘’ Öğretmenlerin iller arası yer değiştirmesine yani kavimler göçüne karşıyız. Buna asla müsaade etmeyiz. İçiniz rahat olsun.’’ dedi.

İl içi rotasyonda ise 8 yılın dayatılğını ifade eden Çakırcı,’’ 8 yılı asla kabul etmiyoruz. Bu konu da çok netiz, duruşumuz belli ve bu konuda da mücadele edeceğiz’’dedi.

 

‘ ‘ İngilizin,Amerika’nın İmamları ’’

Tarihten bir anektot anlatan Çakırcı;

‘’ Sultan 2.Abdulhamid İngilizleri hiç sevmezdi. İngilizlerinde Abdulhamid’i sevmeleri mümkün değildi.Fakat bu dönemde olduğu gibi o tarihte de içimizde, bizden görünen iç

düşmanlarımız mevcuttu.Bu iç düşmanlar o dönemde Abdulhamid’e olan düşmanlıklarını İngiliz Muhipliğine dönüştürmüşlerdi. Nasıl mı ? 1908 de İngiliz Büyükelçisi İstanbul’a geliyor.

Sirkeci Garı’nda o dönemin gençleri İngiliz Büyükelçisini ‘’ Yaşasın özgürlükçü İngiltere!Yaşasın hümanist İngiltere! ‘’ sloganlarıyla karşılıyorlar.Hatta büyük elçinin bindiği faytonun

atlarını açıp yerlerine kendileri geçerek büyük elçiyi taşıyorlar.Bu taşıyanlar arasında ilginç bir isim var: İttiat ve Terakki’nin mollası Ubeydullah Efendi.Bu zat İngiliz efendisini taşıyarak

şov yapıyor adeta.

Şimdi sizlere soruyorum ? Bugün İngiliz Efendisini,Amerikalı Efendisini taşıyanlar,aynı mollalar değil mi ? Aynı imamlar bugün yok mu? Maalesef toplum, bu tarihe şahitlik etmiş oluyor ’’ dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol