Öğretmen Diyarı

Eğitim Bir Sen Öğretmen Atamaları İçin Bir Şey Yapacak mı?
 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın Ağustos ayında atama olmayacağını açıklaması üzerine tepkiler çığ gibi büyüyor. Özellikle eğitim sendikaları ve siyasi partilerden bakan Yılmaz'a tepki yağıyor.

Atama bekleyen 414 bin öğretmen ise son yılların en büyük tepkisini gösteriyor. CHP ve MHP'li muhalefet partisi vekilleri her fırsatta atama bekleyen öğretmenlerin gasp edilen haklarının verilmesini talep ediyor. Eğitim sendikalarından özellikle Türk Eğitim Sen genel başkanı İsmail Koncuk, öğretmen atamaları ile ilgili hemen her platformda hükümete ve bakana çağrı yapıyor.

Tüm bu gelişmeler devam ederken en çok üye sayısı bulunan Eğitim Bir Sen'den öğretmen atamaları ile ilgili açıklama henüz gelmedi. Atama bekleyen yüz binlerce öğretmen Eğitim Bir Sen genel başkanı Ali Yalçın'ın Milli Eğitim Bakanlığı ile temasa geçmesi ve olumlu haberler alınması için çalışmalar yapılmasını bekliyorlar.

EBS'nin de öğretmen atamaları konusunda sonuç alamamaları durumunda atama bekleyen öğretmenlerin beklentisi Eğitim Bir Sen genel başkanı Ali Yalçın'ın hem kişisel hem de sendikacı olarak öğretmen atamaları için bekleyen öğretmenlere yardım etmesi ve bu süreçte konuyu gündemden düşürmeyerek öğretmen atmaları konusuna katkı yapması bekleniyor. TBMM'nin kapanmasına az bir süre kala EBS genel başkanı Ali Yalçın'ın açıklamaları ve temasları ilgi ve merakla bekleniyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın formasyon belgesi ve İmam Hatip öğretmen açığı ile ilgili açıklamaları da kafaları karıştırdı. Bakan Yılmaz atama yok dedi, Cumhurbaşkanı 2 gün sonra öğretmene ihtiyaç olduğunu açıkladı. Önümüzdeki günlerde neler olup biteceğini hep birlikte göreceğiz. Yaklaşık 1 hafta içerisinde kanun TBMM'den geçmez ise öğretmen atamalarının ağustosta yapılma ihtimali kalmayacak. Süreci takip edip sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.


Kaynak:www.kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim