Öğretmen Diyarı

Eğitim Bir Sen; Müdür Atamalarında Asıl Mağdur Biziz!

Başkanı Gökçen, “Burada mağdur olan biziz. Sendikamıza üye 69 müdürümüz görevden alındı. O sendikalar kendilerine baksın” dedi. Eğitim- Bir- Sen Antalya Şube Başkanı Süleyman Gökçen, okul müdürleri atamalarına ilişkin sendikalarını hedef alan iddialara yanıt verdi. Gökçen, “Bizi hedef tahtası olarak göstermeye çalışıyorlar. Türkiye'de sendikamızın 300 bin üyesi var. Görevden alınan okul müdürlerinin içerisinde en fazla Eğitim-Bir-Sen'li var. AK Parti'nin sendikası diyorlar bize, ilkelerimizden ödün vermeyiz, duygularımızla hareket etmeyiz, ortak kararlarla hareket ederiz” dedi.

 

Hedef tahtası değiliz

 

Eğitim- Bir- Sen olarak mağdur olduklarını ifade eden Gökçen, “Müdürlük değerlendirmesine giren Eğitim- Bir -Sen'li 217 tane okul müdürümüz var. Bunlardan 69 tanesi 75 puanın altında alarak, sınıfı geçememiş. 148 arkadaşımız 75 puan alarak barajı geçmiş. Eğitim- İş Sendikası'na bağlı 15 müdür vardı. Bunlardan 14 tanesi sınavı geçememiş, 1 tanesi geçmiş. Eğitim- Sen'e bağlı 40 müdür vardı. Bunlardan 32 tanesi sınavı geçememiş, 8 tanesi geçmiş. Burada en çok ağlayacak bir sendika var. O da Eğitim- Bir-Sen'dir. Bizim 69 tane müdürümüz mağdur oldu. Biz STK olarak partiler üstüyüz. Sendika olarak ilkeler üzerinden siyaset yaparız” dedi.

 

Biz tarafsızız

 

Gökçen, “Zaman zaman siyasetle ilgili olarak her türlü parti ile görüşürüz CHP ile de MHP ile de AK Parti ile de görüşürüz. Biz tarafsızız” diye konuştu. Bazı sendikaların kendilerini hedef alarak insanları ikilem içerisine sokmaya çalıştığını anlatan Gökçen, “Biz bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunan bir yapıya sahibiz. Türk- Kürt- Yahudi- Ermeni - Hindu gibi ayrımları kabul etmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ise bizim için bu yeterlidir. Suriye'den gelen misafirler var; onlara da yardım ediyoruz. Biz tüm dünya insanlarının yanındayız. Biz yalancı değiliz. O sendikalar kendilerine baksın” şeklinde konuştu.

 

Esra ALTUNKES/ Akdeniz Manşet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol