Öğretmen Diyarı

EĞİTİM-BİR-SEN, MEMUR-SEN KONFEDERASYONUNDAN AYRILMALIDIR‏
 
 
MEMUR-SEN, İŞ GÜVENCEMİZİ SAVUNMUYOR

Sayın Cumhurbaşkanımızın, Tümsiyad Genel Kuruluda memur-işçi ayrımını kaldıracağını dile getirmiştir. Memur-Sen dışındaki sendikalar bu açıklamalara Memurun zaten iş güvencesi yok. Her yıl beş yüzden fazla memur işten atılmakta yirmi bine yakın memur ise disiplin cezası almaktadır. Memurları sözleşmeli köle yaptırmayacağız diyerek tepki göstermiş lakin Memur-Sen, sarı odalarının perdelerini çekip sükut etmiştir. Sükut, ikrardandır...
 
ENFLASYON FARKI ALAMADIK
 
Memurlar cumhuriyet Tarihinde ilk defa enflasyondan daha zam almış, %3 zamma mahkum edilmişlerdir. Buna karşın hala enflasyon farkı ödenmemiştir. Memur-Sen'in masada memurun hakkını savunmaması iki yıldır memurun ekonomisini zayıflatmıştır.
 
ROTASYON DEMEK SÜRGÜN DEMEKTİR
 
Eğitim Camiası Öğretmen rotasyonuna şiddetle karşı çıkarken Eğitim-Bir-Sen meşruiyetini kaybetmiş bir siyasi oluşumun peşinden giderek öğretmen rotasyonunu faydalı bularak destek vermektedir. Eğitim-Bir-Sen yöneticilerini aklı selim davranmaya ve üyelerinin sesine kulak vermeye davet ediyoruz. Gerekirse, daha doğrusu göze alabilirlerse üyelerine öğretmen rotasyonu konusunda anket uygulayabilirler.
 
YARGI KARARLARINI UYGULAMAMAKTADIR

Danıştay ve İdare Mahkemeleri hem Okul Müdürlerinin görevden alınmasını hem de Şube Müdürlüğü atamalarını iptal etmiştir. Yargı kararlarını uygulamayan üst düzey memurlar suç işlemektedir. Hukuk devletinde yargıya sqaygı duyulmalı ve gereği yapılmalıdır.
 

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MÜLAKAT MAĞDURLARI PLATFORMU (EĞİTİM-BİR-SEN ÜYELERİ)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim