Öğretmen Diyarı

Eğitim Bir-sen, Aybüke Öğretmen Ve Şehitler İçin Mevlit Okuttu
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Midyat Temsilciği, Batman'ın Kozluk ilçesindeki silahlı saldırıda hayatını kaybeden müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın ve Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğüne önceki yıl yapılan terör saldırısında şehit olanlar için mevlit okuttu.

Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen mevlit ve iftar programına, Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi Hüseyin Yücel, din görevlileri, sivil toplum temsilcileri ile yaklaşık 400 sendika üyesi katıldı. Okunan Mevlit-i Şerif'in ardından akşam ezanıyla birlikte katılımcılar oruçlarını açtı. Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi Hüseyin Yücel, "Batman'da terör örgütü PKK tarafından hain bir saldırı sonucu şehit edilen öğretmenimiz ve üyemiz Şenay Aybüke Yalçın ruhuna ve önceki yıl Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğüme yapılan bombalı saldırıda 3'ü polis, 3'ü sivil vatandaş olmak üzere 6 şehidimiz ruhuna bu programda bir araya geldik. Bir kez daha şehitlerimize rahmet, yakınları ve sevenlerine sabır diliyoruz" dedi.

Eğitim Bir-sen, Aybüke Öğretmen Ve Şehitler İçin Mevlit Okuttu

Eğitim Bir-sen, Aybüke Öğretmen Ve Şehitler İçin Mevlit Okuttuhttp://www.hedefhalk.com/egitim-bir-sen-aybuke-ogretmen-ve-sehitler-icin-mevlit-okuttu-1107805h.htm

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim