Öğretmen Diyarı

EBS\'den Akademik Personele SONDAKİKA Müjdesi

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın twitter hesabından önemli bir sorunu daha çözüldüğü müjdesini verdi.

 

Ali Yalçın'ın attığı twitler:

 

Sendikamizin mucadelesi sonucu ;Uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacılarına araştırma görevlileri kadar akademik tazminat verilecek. Plan ve bütçe komisyonuna verdirdiğimiz önerge kabul edildi. Akademik camianın önemli bir sorunu daha Eğitim Bir Sen sayesinde çözüldü. Genel Başkan Vekilimiz Ahmet Özer ve Genel Başkan Yardımcımız Ramazan Cakirci gün boyu mecliste mekik dokudu.Mücadelemiz sonuç verdi.

 

Ramazan Çakırcı’nın attığı twitte ise “Sendikamızın 1,5 yıldır mücadele verdiği yükseköğretim tazminatı ve akademik teşvik ödeneğinde katkı sunanlara teşekkürler” ifade edildi. Çakırcı’nın twitleri şöyle:

 

"P. ve Bütçe Kom. öğretim görev. okutman, uzman, çevirici ve öğretim planlamacılarına % 70 oranında akademik teşvik ödeneği kararlaştırıldı. Akademisyenlerin yükseköğretim tazminatı ve akademik teşvik ödeneği Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Genel Kurulla sevk edildi. Sendikamızın 1,5 yıldır mücadele verdiği yükseköğretim tazminatı ve akademik teşvik ödeneğinde katkı sunanlara teşekkürler."

gazetekamu.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim