Öğretmen Diyarı

EBS: Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenleri Üzmemeli

Ankara Eğitim-Bir-Sen 4 nolu şube başkanı Tekin KORKU'dan öğretmenlerin sorunları ile ilgili açıklamalar .

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerimizi mutsuz kılacak daha önce denenmiş uygulamaları tekrardan gündeme getirerek hem Bakanlığı ve iktidarı hemde öğretmenlerimizi yıpratacak uygulamalar yapmamalıdır .

1- Öğretmenlerimizin Ankara , İstanbul gibi büyükşehirler başta olmak üzere kıtalararası resen öğretmen atamaları aile bütünlüğünü bozmuştur . Resen atamalarda uzak ilçelere gönderilen öğretmenler mağduriyet yaşamaktadır . Öğretmenlerimizin bu mağduriyeti giderilmelidir .

2 - Öğretmenlere performans sistemi diye geçen hafta 8 kriter üzerinden öğretmen değerlendirilmesinin yapılacağı açıklandı . Öğretmenlerimizle ilgili veliler , öğrenciler , okul müdürlerinin değerlendirmesi yine okullarda huzursuzluk yaratacaktır . Çalışma barışını bozacaktır . Öğretmenlerimize performans değerlendirmeden çok öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini artırmanın önü açılmalı ve desteklenmelidir .

3- Öğretmenlere rotasyon uygulaması yanlış bir karardır . Daha önce gündeme getirilmiş ve rafa kaldırılmıştır . Öğretmenlerimize ilçeler ve iller arası yapılacak rotasyon çok büyük mağduriyetlere yol açar . Bu uygulama fayda sağlamaz . İktidarı ve Bakanlığı yıpratır . Daha önce denenmiş ve yapılamamıştır . Bakanlık öğretmenleri huzursuz edecek bu uygulamardan ve açıklamalardan uzak durmalıdır .

4- Proje okullarında resen atamaya tabii tutulan öğretmenlerimizin atamaları öncelikli olarak istekleri doğrultusunda yapılarak mağduriyetler giderilmelidir . Proje okullarına yapılacak atamalarda , okulların özellikleri de dikkate alınarak kariyer ve liyakat esaslı atamalar yapılmalıdır .

5- Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin alan değişikliği konusunda ipe un sermemelidir . Öğretmenlerimizin alan değişikliği takvime göre gerçekleştirilmelidir .

Tekin KORKU 
Ankara Eğitim - Bir - Sen Şube BaşkanıKaynak: www.kamudanhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Meb kamu zararinda 13 ay önce

Sınıftayım norm fazlasıyim 3 yıldır mezuniyet alanımda ilde 5 açık ücretli çalışırken bu meb devletin parasını neden israf ediyor ki

Avatar
Hayret ki hayret 13 ay önce

Sınıftayım norm fazlasıyim 3 yıldır mezuniyet alanımda ilde 5 açık ücretli çalışırken bu meb devletin parasını neden israf ediyor ki

Avatar
Turkan 13 ay önce

Alan değişikliği yapilacağı haberini bekliyoruz dört gözle. Bize bu sevinci yaşatın lütfen sesimiz olun.

Avatar
Rana 13 ay önce

Mesleğimin ilk yıllarındayım, daha yolun başında sayılırım. 2 kez norm fazlası oldum. Her sene farklı okulda çalışmaktan yoruldum. Alan değişikliği olsun artık. Duyun sesimizi lütfen...

Avatar
Ayşegül 13 ay önce

Diplomaya dayalı alan değişikliği bekliyorum

Avatar
Meryem 13 ay önce

Alan değişikliği hakkımızı istiyoruz. MEB artık sesimizi duymali

Avatar
derya 13 ay önce

Mezunuyete dayali alan degisikligi artik yapilmalidir