Öğretmen Diyarı

EBS: Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenleri Üzmemeli

Ankara Eğitim-Bir-Sen 4 nolu şube başkanı Tekin KORKU'dan öğretmenlerin sorunları ile ilgili açıklamalar .

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerimizi mutsuz kılacak daha önce denenmiş uygulamaları tekrardan gündeme getirerek hem Bakanlığı ve iktidarı hemde öğretmenlerimizi yıpratacak uygulamalar yapmamalıdır .

1- Öğretmenlerimizin Ankara , İstanbul gibi büyükşehirler başta olmak üzere kıtalararası resen öğretmen atamaları aile bütünlüğünü bozmuştur . Resen atamalarda uzak ilçelere gönderilen öğretmenler mağduriyet yaşamaktadır . Öğretmenlerimizin bu mağduriyeti giderilmelidir .

2 - Öğretmenlere performans sistemi diye geçen hafta 8 kriter üzerinden öğretmen değerlendirilmesinin yapılacağı açıklandı . Öğretmenlerimizle ilgili veliler , öğrenciler , okul müdürlerinin değerlendirmesi yine okullarda huzursuzluk yaratacaktır . Çalışma barışını bozacaktır . Öğretmenlerimize performans değerlendirmeden çok öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini artırmanın önü açılmalı ve desteklenmelidir .

3- Öğretmenlere rotasyon uygulaması yanlış bir karardır . Daha önce gündeme getirilmiş ve rafa kaldırılmıştır . Öğretmenlerimize ilçeler ve iller arası yapılacak rotasyon çok büyük mağduriyetlere yol açar . Bu uygulama fayda sağlamaz . İktidarı ve Bakanlığı yıpratır . Daha önce denenmiş ve yapılamamıştır . Bakanlık öğretmenleri huzursuz edecek bu uygulamardan ve açıklamalardan uzak durmalıdır .

4- Proje okullarında resen atamaya tabii tutulan öğretmenlerimizin atamaları öncelikli olarak istekleri doğrultusunda yapılarak mağduriyetler giderilmelidir . Proje okullarına yapılacak atamalarda , okulların özellikleri de dikkate alınarak kariyer ve liyakat esaslı atamalar yapılmalıdır .

5- Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin alan değişikliği konusunda ipe un sermemelidir . Öğretmenlerimizin alan değişikliği takvime göre gerçekleştirilmelidir .

Tekin KORKU 
Ankara Eğitim - Bir - Sen Şube BaşkanıKaynak: www.kamudanhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Meb kamu zararinda 1 yıl önce

Sınıftayım norm fazlasıyim 3 yıldır mezuniyet alanımda ilde 5 açık ücretli çalışırken bu meb devletin parasını neden israf ediyor ki

Avatar
Hayret ki hayret 1 yıl önce

Sınıftayım norm fazlasıyim 3 yıldır mezuniyet alanımda ilde 5 açık ücretli çalışırken bu meb devletin parasını neden israf ediyor ki

Avatar
Turkan 1 yıl önce

Alan değişikliği yapilacağı haberini bekliyoruz dört gözle. Bize bu sevinci yaşatın lütfen sesimiz olun.

Avatar
Rana 1 yıl önce

Mesleğimin ilk yıllarındayım, daha yolun başında sayılırım. 2 kez norm fazlası oldum. Her sene farklı okulda çalışmaktan yoruldum. Alan değişikliği olsun artık. Duyun sesimizi lütfen...

Avatar
Ayşegül 1 yıl önce

Diplomaya dayalı alan değişikliği bekliyorum

Avatar
Meryem 1 yıl önce

Alan değişikliği hakkımızı istiyoruz. MEB artık sesimizi duymali

Avatar
derya 1 yıl önce

Mezunuyete dayali alan degisikligi artik yapilmalidir

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim