Öğretmen Diyarı

Dede: \'Vali Yardımcıları Yüzünden Müdür Yardımcıları Atanamıyor\'

Eğitim Bir Sen Zonguldak Şube Başkanı Sadettin Dede, Müdür yardımcılığı atamalarına Vali Yardımcısının engel olduğunu iddia etti.


Sadettin Dede, "Vali yardımcılarının imzalarda sıkıntı çıkartması bizi şaşırtıyor" dedi.


Okul Müdür yardımcısı atamalarında sürenin dolmasına rağmen boş norm kadrolarına görevlendirme yapılmamasını eleştiren Dede, “Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırlıklarının tamam olduğu, fakat Valilik makamının imzalarında, özellikle Vali Yardımcısının imzalarda sıkıntı çıkardığı yönünde edindiğimiz bilgiler bizi şaşırtmaktadır. Oysaki biz sendika olarak yaklaşık bir ay önce Sayın Valimiz Ali Kaban ile konuyu görüşmüş ve detayları aktarmıştık. Hatta Sayın Valimizin, ‘Bu sorunu ivedilikle çözelim’ diye talimat vermesine rağmen bu olayın neden bu kadar geciktiğini merak ediyoruz” şeklinde konuştu.


Önce Okul İdaresi Tamamlanmalı


Okullarda eğitimin sorunsuz devam edilebilmesi için öncelikle idaresi, öğretmeni ve diğer personeliyle kadrosunun tam olması gerektiğini belirten Sendika şube başkanı Dede, " Maalesef okullar müdür atamaları yapılmadan, Ocak ayının sonuna kadar eğitim-öğretimine devam etmek zorunda kalmışlardır. Okullardaki mevcut öğretmen açıkları ücretli öğretmenlerin görevlendirilmesiyle giderilmiştir. Zonguldak'ta birçok okulun müdür yardımcısı normu boş olarak bekletilmektedir" dedi.


Nöbet Eylemi Sıkıntıları Arttırıyor


Nöbet eylemlerinden dolayı okullardaki sıkıntıların büyüdüğünü söyleyen Eğitim Bir Sen Zonguldak şube başkanı Sadettin Dede, " Okullardaki müdür yardımcısı ihtiyacı ortadayken bu duyarsızlığı anlamakta zorluk çekiyoruz" dedi.


Kaynak: pusulagazetesi.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol