Öğretmen Diyarı

Cuma tümden tatil olsun'


Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın “Milletimiz cuma gününü bir bayram havasında idrak edebilmeli, bayram günü olarak değerlendirebilmeli” dedi
Yeni anayasa için sivil toplum örgütleri tarafından oluşturulan Türkiye Anayasa Platformu’nun sözcüsü, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, memurlara cuma namazı izninin ardından yeni bir öneride daha bulundu. “Yetmez” diyen Yalçın, cuma günlerinin tamamen tatil olmasını istedi.
 
Yeni anayasa sürecinde yer alan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, dikkat çeken değerlendirmeler yaptı. Yalçın, en fazla üyesi bulunan memur konfederasyonu Memur-Sen olduğu için toplusözleşme masasında Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanlığı’nı da yürütüyor. Aynı zamanda Eğitim- Bir-Sen Genel Başkanlığı da yapan Yalçın, son olarak yeni anayasa için sivil toplum örgütleri tarafından oluşturulan Türkiye Anayasa Platformu’nun da sözcülüğünü üstlendi. Daha önce kamuda türban yasağının kaldırılması, karma eğitim zorunluluğuna son verilmesi gibi önerilerde bulunan Memur-Sen, son toplusözleşme görüşmelerinde memurlara cuma namazı saatlerinde izin verilmesini talep etmişti. Bu öneri hükümet tarafından da kabul edilerek toplusözleşmede yer aldı.

 

Kaynak: Editör

Anahtar Kelimeler:
cuma tümden tatil olsun

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim