Öğretmen Diyarı

Çelik: Artık Sınav Yok

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Mersin İl Başkan'ı Abdulla ÇELİK bugün yapılan Yönetici atama yönetmeliğindeki değişiklik hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Şube Başkanı Abdulla ÇELİK değerlendirmesinde "6/10/2015 tarihinde yayınlanan Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirmelerine dair yönetmelikte bu güne kadar çözülmeyi bekleyen önemli sorunlardan biride görevine devam eden müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının dört yılda bir sınava girme zorunluluğuydu." dedi
Değerlendirmesinde "Uzun zamandır çözülmeyi bekleyen bu sorun Genel Merkezimizin Bakanlıkla yaptığı görüşmeler sonucunda çözüme kavuşturuldu.

Buna göre ;

"Dört yıllık görev süresini dolduran müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarının görev sürelerinin, eğitim kurumu müdürünün inhası, il millî eğitim müdürünün teklifi ve valinin onayı ile dört yıl süreyle uzatılması"na dair bakanlığa yaptığımız teklif kabul edilerek yönetmelikte değişiklik yapıldı ve bugünkü resmi gazetede yayınlandı.

Yine yapılan değişiklikle Müdürlükte dört yıllık görev süresini tamamlayanlardan hâlen müdür olarak görev yaptıkları eğitim kurumuna yeniden müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanların bu eğitim kurumları ile sınırlı olmak üzere, değerlendirmeye esas puanlarına sekiz puan daha ilave edilmesi yönünde yeni düzenlemeler getirilmiştir.

Böylelikle halen göreve devam eden müdür yardımcılarının ve müdür başyardımcılarının sınava girme sorunu çözülmüş oldu." dedi.

ÇELİK "Çözüme kavuşturulan bu sorunun çözüm bekleyen diğer sorunlara emsal olması dileği ile tüm öğrenci ve eğitim çalışanlarımızın güzel bir yarıyıl tatili geçirmesini diliyorum." dedi.
Kaynak:mersintime

Anahtar Kelimeler:
çelik artık sınav yok

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim