Öğretmen Diyarı

\

"SORMAZLARMI BUGÜNE KADAR HANGİ BAŞARILARI ELDE ETTİN"

 

 

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş yaptığı konuşmada “Okul müdürleri ile ilgili Bakanlığımız tarafından bir değerlendirme yapıldı ve bazı okul müdürleri başarılı olamayarak idarecilikten öğretmenliğe geri döndü.  Bugüne kadar eğitimde bir arpa boyu yol aldırmayanlar hizmet puanı ve yıllarına güvenerek hak arayışına giriyorlar. Sormazlar mı bugüne kadar hangi başarıları elde ettin de şimdi veryansın ediyorsun. Yıllarca sorun çözemeyenler sorun olmaktan çıkmalıdır. Bırakın da biraz gençler yönetsin. Yeni idarecilerimizin okullarını başarı ile yöneteceğine, velilerin sorunlarını ve taleplerini yerine getireceğine, halkla daha iyi bir şekilde diyalog kuracaklarına ve okulda öğretmenler arasında disiplin ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturacağına, öğrenciler için “baba müdür” olacağına inanıyorum” dedi.

 

 

Yurttaş “Bir toplum tüm sorunlarını siyasal alanda çözüyorsa başarılıdır. Amacımız eğitim sorunlarına çözmek ve Manisa ve ilçemiz Salihli’yi bir eğitim kenti haline getirmektir. Okullar Yapmak Yeterli Değildir. İlk emri "OKU" olan bir dinin mensupları olarak, eğitimin önemini biliyoruz. Okullar, derslikler, binalar yapmak önemlidir, ancak yeterli değildir. Buralardaki öğrencilerimize öğretimin yanında eğitimi, talimin yanında terbiyeyi, ilimin yanında irfanı verdiğimiz takdirde amaçlarımıza ulaşmamız mümkün olacaktır. Sadece kapı pencere, bilgisayar vb ilgilenmeyin. Öğrenci okuldan ne aldı? Bunu değerlendirin” dedi.

 

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş “Bu ülkenin çocuklarına, hiçbir sorunun kalıcı, hiçbir sorunun çözümsüz olmadığını görmelerini sağlamalıyız. Bizim çocuklarımız, kendi öz değerlerinden, kendi tarihlerinden, kendi medeniyetlerinden aldıkları ilhamla, evrensel değerleri özümseyerek, inşallah bu coğrafyada tarihi çok farklı şekilde yazacaklardır. Gençliğimiz bir pergel gibi bir ayağını Anadolu’ya sabitleyecek ama diğer ayağı ile dünyayı dolaşacak. Mevlanayı bildiği gibi İbni Arabiyi de Malcol X de bilecek. Bu ülke geçmişte nasıl tarihe, bilime ve sanata yön veren insanlar çıkardıysa, inşallah bugün ve yarın da, bu topraklardan, bu genç nesillerden, geleceğe yön verecek isimler çıkaracaktır. Bu topraklardan nice Kanuniler, Fatihler, Mevlanalar, Ahmet Yeseviler,  Necip Fazıllar, Mehmet Akifler ve daha nice örnek insanların izinde yürüyecek nesiller çıkacaktır. Yeter ki, azimle çalışalım ve özümüzü kaybetmeden yolumuza devam edelim. Tüm öğrencilerimize başarılar ve sağlıklı bir ömür dilerim” dedi.

 

Yurttaş ve eğitim temsilcileri Salihli’de yapılan eğitim yatırımlarını ve planlanan projeleri konuştular. Taleplerini ileten sendika temsilcileri Yurttaş’a her zaman her taleplerinde yanlarında olmalarından dolayı teşekkür ettiler.

 

Kaynak:salihlisektorgazetesi.com 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim