Öğretmen Diyarı

Atanamayan Öğretmenlerden Eğitim-Bir-Sen'e Tepki

Eğitim Bir Sen Öğretmen Atamaları İçin Yeterince Destek Oluyor Mu?
Eğitim Bir Sen Öğretmen Atamaları İçin Yeterince Destek Oluyor Mu?. Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere Şubat ayında 30 Bin öğretmen atamasını yaparak, öğretmen doluluk oranını ciddi bir seviyede tamamladı. Şubat ayında yapılan öğretmen atamaları ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan kadrolu öğretmen sayısı 900 Bini aştı.  

Şubat ayında yapılan öğretmen atamaları atama bekleyen öğretmen sorunun çözümüne ilaçolmuş gibi gözükmüyor. Şu an ÖSYM verilerine göre halen 300 bini aşkın ataması yapılamayan öğretmen adayı bulunmakta. Bu sayı yeni mezun olacaklarla birlikte 400 binlere ulaşacaktır. Bu yüzden ataması yapılamayan öğretmen adayları 2016 Ağustos'ta da büyük bir atamanın yapılması için sosyal medya üzerinden örgütlenmiş durumda. 

Milli Eğitim Bakanı Sn.Nabi Avcı Ağustos ayında atama yapmayabiliriz diyerek öğretmen adaylarını hayal kırıklığına uğratsa da, öğretmen adayları ağustos ayında yüklü bir atama yapılması için mücadele veriyorlar. Bu mücadelelerinde eğitim sendikalarının da desteğini almaya gayret ediyorlar. Bu konuda sendikalara atama talebine destek almak için tweet atan öğretmen adayları bazı sendikaların atama konusunda desteğini almış gibi. 

Ataması yapılamayan öğretmen adayları Eğitim Bir Sen'in de desteğini  almak için uğraşsalar da bu konuda henüz bir somut adım görememekten çok dertliler. Eğitim Bir Sen'in yetkili sendika olmasını avantaj gören öğretmen adayları, sendikanın öğretmen ataması için destek olmadığını dile getiriyorlar. 

Yetkili sendika olan Eğitim Bir Sen'in özellikle atama bekleyen öğretmen sorunu için somut adımlar atmaması atama bekleyen öğretmen adaylarının tepkisini, sendikaya olan güvenini etkilemiş durumda. Eğitim Bir Sen'in atamaları da ön plana alan adımlar atmasını, bildiriler yayımlamasını isteyen öğretmen adayları; Eğitim Bir Sen'den de somut destekler beklediklerini dile getiriyorlar. 
Eğitim Bir Sen'in atama bekleyen öğretmen sorununun çözümünde, yetkili sendika olma özelliğini göstermelerini bekleyen öğretmen adayları öncelikli olarak Ağustos ayında Öğretmen atamaları yapılması için sendika bildirisi yapmalarını talep ediyorlar. 

Eğitim Bir Sen'in ataması yapılamayan öğretmen adaylarına da destek olması gerekir.


Kaynak: www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol