Öğretmen Diyarı

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER EĞİTİM-BİR-SEN\'İ ZİYARET ETTİ

Ataması yapılmayan öğretmenlerin oluşturduğu '2015 Şubat Ataması Platformu' üyeleri, Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Ali Musa Bina'yı ziyaret etti. Üyeler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2015'in Nisan ayına kadar yeni bir öğretmen ataması beklentisinde olduğunu ifade ederek Başkan Bina'dan destek istedi.

 

Grup adına konuşan platform üyesi Taylan Sebilci, "Atamaların yeterli sayıda olmadığını düşünüyor, Bakanlığın Nisan ayına kadar 40 bin öğretmen ataması daha yapmasını bekliyoruz. Bu beklentimizi de bugün Başkanımız Ali Musa Bina ile paylaştık. Atanamayan öğretmenler olarak Eğitim-Bir-Sen'in desteğini yanımızda hissetmek istiyoruz" diye konuştu.

 

BİNA: HER ZAMAN YANLARINDAYIZ


Şube Başkanı Ali Musa Bina, Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi olarak Milli Eğitim Bakanlığı'ndan atama konusunda yeni bir müjde beklediklerini belirterek, "Eğitimde çözüm bekleyen sorunlar  umuyorum ki Bakanlık nezdinde atılacak adımlarla kısa sürede çözülecektir. Atama bekleyen tüm öğretmenlerimizin bir an önce görevlerine başlamalarını çok istiyoruz. Bu uğurda öğretmenlerimizin her zaman yanındayız ve onları destekliyoruz" şeklinde konuştu.

 

kamugazetesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim