Öğretmen Diyarı

Ali YALÇIN Mülakata Neden Sessiz Kalıyor?

Ali YALÇIN Mülakata Neden Sessiz?

Milliegitimhaber.com –  Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ tarafından getirilen sözleşmeli öğretmenlik sonucunda  KPSS puanı ekisiz hale geldi. KPSS den tam puan alan öğretmenle 60 puan alan öğretmenin atanma şansı aynı olacak.

 Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacağını duyurdu. Sözleşmeli öğretmenlik kılavuzu yayımlandı. Sözleşmeli öğretmenler sözlü sınavla atanacak. 

Türk Eğitim SEN  Genel başkanı İsmail KONCUK torpile karşı olduklarını ve sözlü mülakata dava açtıklarını duyurdu. Sözleşmeli öğretmenlik modelinin yanlış olduğunu ifade eden KONCUK her fırsatta bunun olumsuz sonuçlar doğuracağını ifade etti.

Ancak Eğitim Bir SEN yetkili sendika olmasına rağmen mülakatla öğretmen alımı konusunda sessiz kalmaktadır. Öğretmenler bu sessizliğin yetkili sendikanın mülakatı desteklediği olgusunu oluşturmaktadır.

Eğitim Bir SEN Genel Başkanı Ali YALÇIN tepkisini henüz resmi olarak net bir şekilde ortaya koymaması merak konusu.

Türkiye geneli yaklaşık 1 milyon üyesi bulunan Eğitim Bir SEN'in torpilin önünü açacağı düşünülen mülakata neden sessiz olduğu merak konusu. Öğretmen adayları bu konuda Ali YALÇIN'dan bir açıklama bekliyorlar.

435435234234

İlgili Dava Dilekçesi için tıklayınız Kaynak:www.milliegitimhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim