Öğretmen Diyarı

Ali Yalçın, Kravat, Saç Sakal Dayatması Son Bulmalı!

 Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, önemli açıklamalar yaptı.

Yalçın, "Hukuk devletleri tüm vatandaşlarına karşı, dil, din, ırk ayrımı gözetmeden, siyasi haklara değil, sosyal ve ekonomik haklara ağırlık vererek; toplumun her kesimine gelir dağılımı ve fırsat eşitliğinde adil olmalıdır.

Ahlaki ve Dini Eğitime de Önem verilmeli Eğitim sistemlerinde anlık çözümler yerine, toplumsal değerlere duyarlı bir eğitim sistemi için daha somut adımlar atılmalı. Çocuklarımız bilgi ve becerilerin yanında ahlaki ve dini değerlerimiz doğrultusunda da yetiştirilmeli. Kravat ve Saç Sakal Dayatması Kaldırılmalı Kamu dairelerinde başörtüsü konusunun bir problem olmaktan çıkarılması milletimiz adına çok önemlidir.

Fakat aynı kapsamda, erkeklere kravat takma ve takım elbise giyme mecburiyeti, saç sakal gibi dayatmalardan da vazgeçilmelidir" dedi. Zorunlu Rotasyonda Tercihlere Yer Verilmeli Konuşmasında öğretmenlerin zorunlu rotasyonuna da değinen Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; "Zorunlu yer değiştirmelerde öğretmenlerin istek ve tercihleri dikkate alınmalı, aile bütünlüğünü bozacak girişimlere yer verilmemelidir. Öğretmen ve Yöneticilerin Ücret Adaletsizliği Giderilmeli Ek ders ve ücretlerde, yönetici ve öğretmenler arasındaki eşitsizlik giderilmelidir.

Ayrıca merkezi sınavlarda görev alan öğretmen ve yöneticilerin aldıkları ücretteki adaletsizlik de hızla düzenlenmelidir.

Angarya olarak tutulan nöbet görevine kesinlikle ücret ödenmelidir. Atama ve yer değiştirme, norm kadro, görevde yükselme gibi yönetmeliklerde, paydaşların görüşleri alınarak gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.

Karma Eğitim Kaldırılmalı İnsan iradesinin kaldırıldığı 'karma eğitim' mecburiyetine son verilmeli; yalnızca kız ve erkeklerin birlikte okuyabilecekleri eğitim kurumları ebeveynlere seçenek olarak sunulmalıdır. Eğitim çalışanlarına yapılan şiddete karşı caydırıcı önlemler alınmalı ve böylece öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasının önüne geçilmelidir " dedi.

 

kamuajans.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol