Öğretmen Diyarı

ALİ YALÇIN: FETÖ kamudan temizlenmeli, masumlar görevlerine iade edilmelidir
Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 15 Temmuz gecesi milletin alanlara çıkarak, cuntacılara tarihi bir ders verdiğini ifade ederek, “Milletimiz, darbeci FETÖ’cüleri dize getirdi. Bu destansı duruş ile tarih yeniden yazıldı. Millet, devlet, sivil toplum kuruluşları darbeye karşı dik durdu, cuntacıların hain planını bertaraf etti. Şimdi kamu FETÖ’den tamamen temizlenmeli, yeni mağduriyetlere fırsat verilmemeli, masumlara görevi iade edilmelidir” dedi.
Yalçın, A Haber’de “Söz Teması” programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Emperyalizmin maşası terör örgütleri
Emperyalizmin, bölgeyi yeniden şekillendirme amacında olduğunu, bunun için ise terör örgütlerini kullandığını belirten Yalçın, “Emperyalistler terör örgütleri eliyle savaş sürdürmektedir. DAİŞ, PYD/PKK ve FETÖ birlikte hareket ediyor. Terör koalisyonu emperyalizme hizmet ediyor. 15 Temmuz sonrası yapılan terör faaliyetleri, bu üç örgütün aynı amacı güttükleri, aynı stratejinin bir parçası olduğunu göstermektedir” şeklinde konuştu.
FETÖ insan kaynağını eğitimden sağladı
FETÖ’nün insan kaynağını eğitim alanından devşirdiğini kaydeden Yalçın, “FETÖ, çocukların bilincini çaldı, onları mankurtlaştırdı. Dershanelerin kapatılması gündeme geldi, Gezi olayları başladı. Mesele dershane değil, küresel operasyonun, ihanetin işaretiydi. Biz biliyoruz ki, FETÖ gücünü halktan almıyor, alamaz. FETÖ’nün insan kaynağı devşirdiği yer eğitimdi, bunun için dershanelerin kapatılmasına şiddetle karşı çıktılar. Unutmayalım ki, 28 Şubat’ta FETÖ ile Çevik Bir birlikte hareket etti. FETÖ’nün yazdığı mektubu da unutmadık. FETÖ’yü büyüten 28 Şubat’tır. İmam Hatip Liseleri’ndeki ortaokulların, MGV gibi vakıfların kapatılmasıyla FETÖ’ye alan açılmıştır. Şu an farklı bir süreç işliyor, Türkiye’nin birliğine ve bütünlüğüne kasteden terör şebekeleri tek tek temizleniyor. Bu noktada dikkatli olunmalı. Yanlış yapılmamalı, yeni mağduriyetlere fırsat verilmemeli. 5 vakit namaz kılanları FETÖ’cü ilan etmek yanlıştır” ifadelerini kullandı.
Yeni mağduriyetlere fırsat verilmemeli
“Biz kamunun FETÖ’den temizlenmesini destekliyoruz, masumların da göreve iadesini istiyoruz” diyen Yalçın, şunları söyledi:
“Kamuda güçleri kalmadı ama kalan kriptoları itibar suikastına devam ediyor. Dikkat edilmeli, önlem alınmalı. FETÖ elemanları halen kendisini gizlemeyi başarıyor. Süreç kriptolar tarafından zehirlenmek isteniyor. Evet, at izi it izine karıştırılıyor. Süreci zehirleyip, mağdurlar üretmek istiyorlar. Hükümetin, ‘hatalı görevden alınmaları düzelteceğiz’ açıklamasını önemsiyor, destekliyoruz. Biz Memur-Sen olarak, FETÖ ile mücadelede asla geri adım atılmaması gerektiğini söylüyoruz. Üniversitelere de dikkat edilsin, sürecin zehirlenmesine asla fırsat verilmesin.” 
Anahtar Kelimeler:
Ali YalçınEbs

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim