Öğretmen Diyarı

Aday Öğretmenlere Özür Grubu Ataması Verilmeli

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı ve Atilla Olçum, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’i ziyaret etti.


Aday öğretmenlerin özür durumu atama ve yer değiştirme gibi mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini söyleyen Selvi, “Özür durumu çerçevesinde yer değişikliğinin amacı aile bütünlüğünü sağlamak, kendisi ya da yakınının sağlığının korunması olduğu dikkate alındığında aday öğretmenlere bu hakkın tanınmaması, eşitsizlik oluşturmasının yanında anayasa ve evrensel hukuktan kaynaklanan temel hakların önüne geçerek insan hakkını ihlal etmektedir.


“SELVİ, KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ”


Aday öğretmenlerin özür durumlarına göre yer değiştirme isteklerinin olumlu geri dönüş ile sonlanmasını isteyen Selvi, “ Biz bu sorunun çözülmesi için elimizden geleni yapacağız.” Şeklinde açıklamalar yaptı.


Selvi, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı ile Milli Eğitim Bakanlığı taşra teşkilatı yardımcı hizmetler sınıfına atanan 2 bin 150 adayın görevlerine başlamadan istekleri olursa yerlerinin değiştirilmesini istediklerini aktardı.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim