Öğretmen Diyarı

Teşvik alan öğrenci bilgileri e-Okul’a işlenecek

Hürriyet Eğitim
Bu yıl özel okullarda eğitim alan ve burslu, ücretsiz ya da eğitim öğretim desteği alan öğrenci bilgilerinin 5 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında e-Okul’a işlenmesi gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı özel okullarda burslu, ücretsiz veya teşvik alan öğrenci bilgilerinin e-Okul’a giriş tarihlerini açıkladı. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci imzasıyla il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıya göre,  bilgi girişleri okul müdürlükleri tarafından 5 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında e-Okul modülü üzerinden ‘Kurum İşlemleri’ altında ‘Bilgi Girişi İşlemleri - Özel Öğretim Burs ve Ücret Bilgileri’ ekranından yapılacak.

Kurumun toplam ücretinin yüzde 51’i ve fazlası oranında burslu ya da ücretsiz okuyan öğrenciye teşvik verilmediği için veri girişi yapılırken özel okul teşviki alan öğrenci için e-Okul üzerinden ‘yüzde 51’i ve fazlası burslu’ veya ‘ücretsiz’ girişi yapılamayacak.  Ücretsiz öğrenci için sistemde iki seçenek olacak. Şehit-gazi çocuğu ve ücretsiz öğrenci butonları seçilebilecek. Veri girişi yapılırken burslu veya ücretsiz öğrenci bilgileri de e-Okul’a işlenecek. Özel okul teşviki alan öğrenci bilgileri girilirken, MEB’in verdiği destek dışında velinin okula ödeyeceği miktarın yazılması isteniyor.    

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol