Öğretmen Diyarı

MEB E-OKUL VBS iOS Uygulaması nasıl indirilir? | MEB E-OKUL VBS Nasıl Kullanılır?

Ülkemizdeki örgün eğitimde öğrenim gören tüm öğrenci ve velilerinin kullandıları Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) resmi mobil uygulaması MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yayınlandı. MEB E-OKUL VBS adıyla kullanıma sunulan uygulama iOS işletim sistemli telefon ve tabletlerde kullanılabiliyor. MEB E-OKUL VBS iOS nasıl indirilir? MEB E-OKUL VBS iOS nasıl kullanılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen MEB Veli Bilgilendirme Sistemi resmi iOS uygulaması iPhone ve iPad cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyor. App Store'da yayınlanan mobil uygulamanın adı ise MEB E-OKUL VBS.

MEB E-OKUL VBS iOS Uygulaması nasıl indirilir? MEB E-OKUL VBS iOS Uygulaması nasıl kullanılır? MEB E-OKUL VBS iOS Uygulaması ile hangi bilgiler görülebilir? MEB E-OKUL VBS iOS uygulamasıyla neler öğrenilir? MEB E-OKUL VBS iOS uygulamasını kimler kullanabilir? Tüm bu soruların cevaplarını haberimizden okuyabilirsiniz.

MEB E-OKUL VBS iOS UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

Tüm okullarda öğrenim gören öğrenciler ve velileri için MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından iOS işletim sistemli mobil cihazlarda kullanılmak üzere hazırlanan MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (MEB E-OKUL VBS) uygulaması, iOS uygulamalarının yayınlandığı App Store üzerinden ücretsiz indirilebiliyor. 


iOS sistemli telefon ya da tablet sahipleri, cihazlarında yüklü olan App Store uygulamasını kullanarak MEB E-OKUL VBS iOS uygulamasını yükleyebilirler.

MEB E-OKUL VBS iOS TELEFONDAKİ APP STORE ÜZERİNDEN NASIL İNDİRİLİR?

 

iOS işletim sistemi yüklü telefon ya da tabletlerde MEB E-OKUL VBS uygulamasını indirmek için;

1- Cihazda yüklü olan App Store uygulamasını açın,

2- Alt kısımda bulunan 'Arama' yani 'Search' bölümüne MEB E-OKUL VBS yazın,

3- Çıkan sonuçlarda MEB E-OKUL VBS yazan uygulamaya tıklayın,

4- MEB E-OKUL VBS uygulaması otomatik olarak cihaza yüklenecektir.

MEB E-OKUL VBS iOS UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (MEB E-OKUL VBS) uygulamasını kullanmak için 'e-okul veli girişi' yapılması gerekiyor. Sisteme giriş yapmak için önce öğrencinin T.C. Kimlik No ve Okul No yazılıyor. Eğer veli ilk kez giriş yapıyor ise karşısına, rastgele seçilmiş öğrenci resimleri çıkıyor. Veli, bu resimler arasından kendi öğrencisine ait olanı seçiyor. Sonrasında ise bir güvenlik sorusu geliyor. Soruya doğru cevap verildiğinde ise sisteme giriş yapılabiliyor. 

MEB E-OKUL VBS iOS UYGULAMASIYLA NELER ÖĞRENİLİR?

 


Öğrenci velilerinin ücretsiz olarak kullanabilecekleri MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (MEB E-OKUL VBS) uygulaması sayesinde veliler Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı,  Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri anlık olarak takip edebilmektedir.

MEB E-OKUL VBS iOS UYGULAMASINI KİMLER KULLANABİLİR?

MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (MEB E-OKUL VBS) uygulamasını iOS işletim sistemi yüklü iPhone akıllı telefon yada iPad tablet sahibi olan öğrenci velileri kullanabilirler.

Web üzerinden de kullanılabilen MEB E-OKUL VBS sistemine internet tarayıcınızdan ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

MEB E-OKUL VBS SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Kaynak: Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol