Öğretmen Diyarı

İşte e-okul 1. yazılı ve sözlü sınav sonuçları! MEB puanları öğren

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açılan e-okul sınav sonuç sayfasına nasıl giriş yapılır? 2017 – 2018 birinci dönem ilk sınavları sonuçlarına nasıl ulaşılır? İşte öğrenciler ve veliler e-okul giriş sayfası üzerinden birinci sınav notlarını nasıl öğrenebilirler? sorularının cevapları. E-okul sınav sonuçları sayfasında birinci yazlı ve sözlü puanları açıklandı mı? 15 Tatile az bir zaman kala sınav notlarını merak eden öğrenciler MEB sayfasını sorgu işlemleri ve devamsızlık durumunu kontrol ediyorlar
İşte 2017 e-okul sınav sonuçları sorgulama ekranı ve birinci yazılı sınav puanları
E-OKUL SINAV SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

E-okul veli bilgilendirme sisteminde;
1)Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarası
2)Okul numarası
3)Birkaç güvenlik sorusu yanıtlanarak sisteme kolayca giriş yapılabilmektedir.
Ardından E-okul sınav sonuçlarını öğrenmek için not durumu üzerinden bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Bu sayede birinci yazılı sınav ve sözlü notlarını görebilirsiniz.
Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde, öğrencilere ait not ve devamsızlık bilgisine kolay ve hızlı bir şekilde en güncel haliyle ulaşabilmek mümkün. Bu sistem öğrencilerle birlikte veliler için de oluşturulmuştur. E-okul sisteminde süreç, öğrencinin okula başlaması ile başlar, öğrencinin mezuniyetine kadar devam eder. E-okul veli bilgilendirme sistemine, resmi web sitesi olan https://e-okul.meb.gov.tr/ üzerinden erişilebilmektedir. Böylece öğrenci numaraları ve T.C.kimlik numaraları ile giriş yapılarak bu sistemden en etkin ve verimli şekilde yararlanılabilmektedir.

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim