Öğretmen Diyarı

E-Okulda Öğrenci ve Öğretmenler İçin Büyük Kolaylık
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin ‘kara kaplı’ not defterlerinin tarihe karışmasını sağlayacak, cep telefonlarından ulaşılabilecek ‘akıllı not defteri’ uygulaması geliştirdi.
 
\"\"
Öğretmenlerin teknolojik gelişmeleri yakından takip etmelerini isteyen Bakanlık, MEBBİS ve e-Okul sisteminin hayata geçirilmesinden sonra, öğretmenlerin işlerini kolaylaştıracak bir uygulamaya daha imza attı.
      
\"\"
MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen ‘not defteri’ uygulamasıyla öğretmenler, istedikleri her yerden anlık olarak cep telefonu veya akıllı cihazlarıyla öğrencilerinin yazılı notu, sözlü notu bilgilerine ulaşabilecek. Yazılımla öğretmenlerin işlerinin kolaylaştırılması ve velilerin daha hızlı bilgilendirilmesi amaçlanıyor.
      
\"\"
Uygulamayı kullanmak isteyen öğretmenler, öncelikle cep telefonlarından e-Okul Mobil uygulamasını indirip sistemden de ‘not defteri’ modülüne girecek. Modülde, şube, ders ve öğrenci adını seçerek, öğrencilerin 1’inci ve 2’nci dönemlerindeki yazılı ve sözlü notları, sınavlara girip girmediği, devamsızlık bilgileri, performans, uygulama ve projelerden aldıkları puanlar, muafiyet durumlarını girebilecek.
      
Öğretmenlere günün her saati, her yerden öğrencilerin bilgilerine ulaşabilme özgürlüğü tanıyan yazılımda, öğretmenlerin isteklerine göre ayarlayabileceği 7 tema rengi bulunacak.
      
Öğretmenler uygulamayı ücretsiz indirebilecek.
Uygulamayı Apple Store üzerinden indirmek için tıklayın
Uygulamayı Google Play üzerinden indirmek için tıklayın

Haber Kaynağı: Okulsoru.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim