Öğretmen Diyarı

e-Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi sınav ve sözlü notu açıklandı mı?

e-Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi yoğunluğu devam ediyor. Veliler ve öğrenciler her fırsatta e-Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemini ziyaret ediyorlar. Çünkü 2014-2015 eğitim yılında sömestr tatiline gelinmiş olup sınavlar bir bir bitmekte sözlü notla

e-Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ile kolaylıkla okulla ilgili çoğu bilgizlerinize ulaşabilirsiniz. e-Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemine giriş için ise sadece okul numaranız ve kimlik bilgileriniz yeterli. Üstelik geçmişe dair sorgulamalar da yapabilirsiniz.

 

e-Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi son günlerde en yoğun anlarını yaşıyor. Okulların bugün tatil olması nedeniyle evlerinde olan öğrenciler sıklıkla sınav yazılı notları, sözlü notları, proje ödevleri 8.sınıf öğrencileri ise özellikle TEOG sınav sonuçları nedeniyle sıklıkla e-Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemini kontrol ediyorlar.

 

e-Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş

NELER SORGULANABİLİR

 

TEOG sınav sonuçları

 

Devamsızlık gün sayısı

 

Not işlemleri

 

Sözlü Notları

 

Sınav sonuçları

 

Performans ve proje ödevleri

 

NEDİR ve NASIL SORGULANIR?

 

Devamsızlık : Okula veya derslere devam etmeme durumudır. Sol taraftaki menüden seçilerek öğrenilir

 

Yazılı sınav sonuçları : Öğrencilerin bilgi ve becerilerini yazılı olarak ölçmeyi amaçlayan sınavdır. Sol taraftaki not işlemleri menüsünde öğrenebilir.

 

Sözlü notu : Öğretmenlerin kullandığı kanaat notudur. Sol taraftaki not işlemlerinde öğrenebilir. Sol taraftaki not işlemleri menüsünde öğrenebilir.

 

TEOG Sınav Sonuçları : Yapılan merkezi sınavdır. Sınav işlemleri bölümünden öğrenilebilir.

 

Performans ve proje ödevleri : Öğretmen tarafından öğrenciye verilen ve yapılması geren yıllık ödevdir. Sol taraftaki not işlemleri menüsünde öğrenebilir.

 

NASIL SORGULANIR?

 

Sadece kimlik bilgileri ve okul numarasının girilerek kullanılan sisteme vereceğimiz linke tıkladıktan sonra açılan sayfada resimde de görüldüğü gibi “Güvenlik Kodu (Resimdeki Rakamlar), T.C Kimlik Numaranız ve Okul Numaranızı” girdikten sonra “Tamam” deyin. Tamama bastıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılacak.

 

Bu ekranda sizden üç soruya cevap vermeniz istenir. Bu üç sorunun cevabını girdikten sonra, altta sıralanmış olan resimlerden size ait olanı işaretleyerek “Tamam” deyin. E-okul not bilgileri sayfanız açılmış olacaktır. Eğer aşağıdaki resimde yer alan sorulardan bir ya da birkaçını bilmiyorsanız. Çıkış yapıp tekrar girerseniz sorular değişecektir.

 

Genel olarak “doğum yeri, nüfusa kayıtlı olduğu yer,cilt no, aile sıra no,doğduğu ay vb.” tarzda nüfus cüzdanında yer alan sorular soruluyor. Burdaki amaç başkalarının sizin e-okul sayfanıza girmelerini engellemek. Bu sebeple güvenlik aşamaları arttırılmış.

 

Cnnturk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim