Öğretmen Diyarı

E-Okul sistemi üzerinde dönem sonu puanı oluşmayan öğrenciler
 
MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 29/02/2016 tarih ve 2321660 sayılı ekteki yazısında da belirtildiği üzere 2015-2016 Öğretim yılı sonunda e-Okul sistemi üzerinde dönem sonu puanı oluşmayan öğrenciler sınıf tekrarı durumuna düşecektir.

1-) Dönem sonu puanı oluşması için öğrencilerin en az iki yazılı sınav notu sisteme girilmiş olmalıdır.

2-) Yazılı sınavlardan birine katılmayan öğrenciler için not değeri "Sınava Girmedi" anlamında "G" olarak girilmelidir. Ancak not değeri "G" girilmiş öğrencilerin sistemde en az 2 yazılı sınav notu bulunmuyorsa yine sınıf tekrarı durumuna düşecektir.

3-) "G" değeri üç ya da daha fazla yazılı sınav yapılan derslerde ya da özürleri sebebiyle 60 günlük devamsızlık kapsamında değerlendirilen öğrencilerde ortalama hesabına katılmamak suretiyle faydalı olacaktır. Tüm hesaplama e-Okul sistemi tarafından yapılacaktır.

4-) Ortaöğretim yönetmelik 45. maddesi (f) bendine göre Uygulamalı nitelikteki derslerin puanlarının da doğru yere girilmesi gereklidir. Bazı öğrenciler için uygulama notlarının performans alanına girildiği görülmüştür.

5-) Buna göre e-Okul Sistemi üzerinde Not Kilitle ekranında girişlerin kilitlenmesinden ve karne yazdırılmadan önce Ortaöğretim Kurum İşlemleri > Not İşlemleri > Dönem Puanı Oluşmayan Öğrenci Kontrol Ekranı kontrol edilmeli ve öğrenci mağduriyetleri önlenmelidir.Memurlar.Net - Özel


www.memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim