Öğretmen Diyarı

E-Okul Seçmeli Ders Girişleri Ertelenmelidir

GAZETEKAMU / ÖZEL HABER


2015-2016 eğitim-öğretim yılı ders kitabı ve öğretim materyalleri hazırlıkları kapsamında seçmeli ders tercihlerinin 20 Şubat 2015 tarihine kadar e-okul sistemine girilmesi gerekiyordu.


İlkokul 4 ile ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda okuyan öğrenciler, ilgi, istek ve yeteneklerini dikkate alarak gelecek yıl seçmek istedikleri seçmeli derslere ilişkin dilekçelerini 20 Şubat 2015 tarihine kadar okul müdürlüklerine teslim etmeleri ve söz konusu dilekçelerdeki seçmeli ders tercihlerinin aynı tarihe kadar okul müdürlüklerince e-okul sistemine işlenmesi gerekiyordu.


Ancak sömestri tatilinin hemen peşinden, birçok ilde okul müdürlerinin 5 günlük ‘Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursuna’ alınmaları ve kar yağışı nedeniyle yapılan tatiller, özellikle taşıma merkezli bölgelerde, seçmeli derslerin tespitine yönelik iş ve işlemlerin aksamasına neden olmuştur. Dolayısıyla seçmeli derslerin e-okul sistemine işlenmesi için verilen süre uzatılmalıdır.


Ayrıca aynı nedenlerle, 2015-2016 eğitim öğretim yılı ders kitabı ihtiyaçlarına yönelik, 02-27 Şubat tarihleri arasındaki MEBBİS bilgi giriş süresinin uzatılması gerekmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim