Öğretmen Diyarı

e-Okul öğrenci giriş sayfası

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ (GİRİŞ) -TIKLA-

Uzun yıllardır eğitimdeki köklü değişikliklerin yansıması olarak hayatımıza giren e-Okul sistemine giriş oldukça kolay. İlk önce yapmanız gereken yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklayıp e-Okul sistemine giriş yapmanız, daha sonra karşınıza çıkacak sayfada "öğrenci kimlik no", "öğrenci okul no" gibi bilgileri doğru girerek sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Son olarak T.C kimlik numaranız ve kimlik bilgilerinizi girerek e-Okul öğrenci sayfasına giriş yapmış olacaksınız.

E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir.

SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? (15 TATİL NE ZAMAN?)
MEB tarafından hazırlanan 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine ilişkin genelgeyle okullar 18 Eylül 2017 Pazartesi günü eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlamıştı.

Bakanlıktan yayınlanan takvime göre 19 Ocak 2018 Cuma günü okullar kapanacak. 22 Ocak 2017 tarihinde ise Pazartesi günü okullar 15 ara tatile girecek. 5 Şubat Pazartesi günü okullar tekrar eğitim öğretim faaliyetlerine başlayacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim