Öğretmen Diyarı

E-Okul Modüllerindeki Problemler İçin Açıklama

E-Okul Modüllerinde Özellikle Ders-Öğretmen Eşleştirmesi, Haftalık Ders Programı Gibi Ekranlarda Problem Yaşayan Okullar için açıklama

 E-OkulModüllerinde Özellikle Ders-Öğretmen Eşleştirmesi, Haftalık Ders Programı Gibi Ekranlarda Problem Yaşayan Okullar için açıklama

 

MEBBİS ve e-okul modüllerinde Bakanlık tarafından yapılan alt yapı güncellemeleri neticesinde bu modüllerimiz de Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera ya da Apple Mac WEBtarayıcılarında çalışır hale gelmiştir.

 

MEBBİS ana ekranında da görüleceği üzere alt modüller bazında arayüz güncellemeleri halen devam etmektedir.

 

Bir çok okulumuzun e-okul modüllerinde özellikle ders-öğretmen eşleştirmesi, haftalıkders programı gibi ekranlarda İnternet Explorer WEB tarayısında ekranın uzun süre yanıt vermediği görülmektedir.

 

e-okul modüllerinde bu şekilde yanıt vermeme durumlarında Mozilla Firefox WEB tarayıcı üzerinden işlem yapıldığında işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı yapıldığı görülmektedir.

 

MEBBİS, e-Okul, Okul Sütü, e-Taşımalı Modülü, e-posta (@meb.k12.tr ya da @meb.gov.tr) modülleri aşamalı olarak güncellenerek yukarıda adı geçen WEB tarayıcılarda da çalışırhale gelecektir.

 

Yani bu modülleri android ya da Mac İOS (iPad-iPhone) işletim sistemi tabanlı akıllıtelefonlarınızda da kullanabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim