Öğretmen Diyarı

E Okul Karne Notu Sorgula..

Yaz tatiline sayılı günler kaldı. E okul ile karne notları nasıl öğrenilir? E okul devamsızlık durumuna nasıl bakılır? Yaz tatili ne zaman başlıyor?

 KARNE NOTLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

E-Okul yönetim bilgi sistemi öğretmen ve idareciler tarafından okul ve öğrenci bilgilerinin girişi ve düzenlenmesi işlemleri için kullanılan merkezi bir sistemdir. E-Okul veli bilgilendirme sistemi ise velilerin çocuklarının okuldaki güncel eğitim durumunu öğrenebilmeleri için hizmet veren bir online sistemdir. Bu sistem ile öğrencinin notları ve eğitimiyle ilgili diğer durumlar online olarak öğrenilebilir. Dijital ortamda yer almakta olan MEB E-Okul internet sayfasında yer almakta olan E-Okul yönetim bilgi sistemi giriş bölümünden öğretmen ve idareciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kendilerine verilen ‘kullanıcı adı’ ve ‘kullanıcı şifresi’ ile sisteme giriş yapabiliyor.


e-Okul giriş sayfası son zamanların en yoğun günlerini yaşıyor. Okulların kapanacak olması nedeniyle sınav sonuçları e-Okul üzerinde yerini aldı sınav sonuçlarını gören öğrenciler şimdiden karne notlarına bakabiliyorlar. Karne notlarıyla aynı zamanda Takdir ve Teşekkür hesaplamaları kolayca yapılıyor. e-Okul'a giriş yaparak karne notu hesaplamak ve Takdir, Teşekkür hesaplamaları için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

https://e-okul.meb.gov.tr/

E OKUL GİRİŞ EKRANI


 

Anahtar Kelimeler:
e okul karne notu sorgula

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol