Öğretmen Diyarı

E-Okul ile karne notlarını da öğrenebilirsiniz

E okul ile veliler öğrencilerin karne notlarını öğrenebiliyor ve devamsızlık durumunu inceleyebiliyor. E okul VBS ile karne notları nasıl öğrenilir?
E-Okul VBS ile öğrenci karne notu ve devamsızlık bilgilerini öğrenebilirsiniz.

E-Okul ile karne notu nasıl
Bugün, karne alacak milyonlarca öğrenci için yarı tatili başlıyor. Veliler ise öğrencilerin karne notlarını merak ediyor. E okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) ile karne notları, devamsızlık bilgileri dahil öğrencilerin bilgilerine ulaşabilirsiniz. E-Okul sistemi internet üzerinden öğrencilerin bilgilerine ulaşılabildiği bir sistemdir. 

E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

E-Okul VBS ile birlikte öğrencinin hangi gün ve derslerde devamsızlık yaptığını öğrenebilir ve sınav ve proje ödevlerinden almış olduğu notlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


E-Okul VBS’den yararlanmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden E-Okul uygulamasına giriş yapınız.Daha sonra açılacak olan sayfada üst kısımda yer alan veli bilgilendirme bölümünde yer alan ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir.

Bu bölümde doldurmanız gereken bilgiler ise bilgi sahibi olmak istediğiniz öğrencinin TC kimlik numarası, yine aynı öğrencinin okul numarası ve son olarak ise kutucuk içinde yer alan harf ve rakamları resimdeki rakamlar yazan alana giriniz. Bu bilgileri girdikten sonra giriş butonuna basarak sisteme giriş yapabilir ve öğrenci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol