Öğretmen Diyarı

E-Okul girişi nasıl yapılır? E-Okul VBS ile öğrenci bilgileri sorgula!

E-Okul girişi nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı haberimizde. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenci bilgilerine kısa sürede erişilebilir. Peki e-Okul nedir? Veliler bu sistem ile güncel sınav notları ve devamsızlık günlerini görüntüleyebilir. Daha fazla bilgiye haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz. İşte e-Okul giriş işlemleri ve MEB e-Okul VBS ile öğrenci bilgileri sorgulama ekranı.E-Okul girişi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız detaylara bakmanız yeterli. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri MEBBİS projesi kapsamında hizmete sunulan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hakkında merak edilen tüm soruların yanıtı haberimizdedir. Veliler e-Okul giriş işlemlerini detaylarda verdiğimiz linke tıklayarak yapabilir ve öğrenci bilgilerine erişim sağlayabilirler. İşte e-Okul giriş işlemleri ve e-Okul VBS ile öğrenci bilgilerine erişim ekranı.


E-OKUL GİRİŞ VE SORGULAMALAR İÇİN TIKLA


e-Okul Nedir?

e-Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içerir.


Bu projenin en önemli amacı olan okul öğrenci ve veliler arasında köprünün kurulması E Okul projesi ile gerçekleşmiştir. Projenin amacına hizmet ettiğini söylemek mümkün olacaktır. Öyle ki veliler tarafından alınan bildirimler sayesinde bu projenin çok yararlı olduğu ve okul konusundaki işlemler için büyük yararlar sağladığı belirtilmektedir.


E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine girdiğinizde karşınıza ilk olarak bir sayfa gelecektir. Bu sayfada ilk olarak resimde verilen sayıları doğru bir şekilde kodlamanız gerekmektedir. Daha sonra öğrenci TC kimlik numarasını girmelisiniz. Son olarak da öğrenci okul numarasını girdikten sonra tamam butonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra açılmış olan sayfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bazı bilgileri girerek E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra öğrencinin okulla ilgili tüm bilgilerine ulaşabilir okul ve öğrenci ile ilgili tüm gelişmeleri takip altına alabilirsiniz.


E-okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz;

Başlangıç olarak, e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız. Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; 'Öğrenci T.C Kimlik No', 'Öğrenci Okul No' ve 'Resimdeki Rakamlar' şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.


Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan 'Giriş' seçeneğine tıkayınız.

Veliler bu şekilde e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra aşağıda belirtmiş olduğumuz öğrencilerle ilgili şu bilgilere

ulaşabilirler; Devamsızlık durumu, Sınav, proje ve davranış notları, Takdir, teşekkür belgesi gibi belgelerin bilgisi, Gelişim raporları, Karne notları.


Yönetim Bilgi Sistemi Girişi

E-okul konusunda detaylı bilgi almak isteyenlerin bilgi almak için öğrenci girişi kısmını kullanması gerekirken, yöneticilerin E okul yönetici girişi yapması ile birlikte, sistemi yönetici modunda kullanması mümkün olmaktadır. Yönetici girişi sonrasında bilgilerde değişiklik yapmak, yeni bilgi girişi sağlamak gibi işlemlere izin verilmektedir. Herhangi bir sorun yaşanmaması adına yöneticilerin bilgilerin güvenliğini sağlanması gerekmektedir. Zira internet üzerinden açık bir sayfa ile giriş yapılan E okul yönetici girişi üzerinden kötü niyetli kişiler de bilgileriniz ile giriş yapabiliri. Bu tür durumlarda sisteme yanlış bilgi girilmesi söz konusu olduğu için üyelik güvenliğinin iyi bir şekilde alınması gerekmektedir.


E-Okul girişi nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı haberimizde. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenci bilgilerine kısa sürede erişilebilir. Peki e-Okul nedir? Veliler bu sistem ile güncel sınav notları ve devamsızlık günlerini görüntüleyebilir. Daha fazla bilgiye haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz. İşte e-Okul giriş işlemleri ve MEB e-Okul VBS ile öğrenci bilgileri sorgulama ekranı.


personelmebhaber.net


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol