Öğretmen Diyarı

Ücretli Köleliğe Son !



Pek çoğu öğretmenlik niteliği taşımayan, okullardaki sayısı 100 bine yakın olan bu kişilerin eliyle öğrencilerimizin beyinleri her gün  toplu katliama uğratılmaktadır.


Ekonomik sorunları nedeniyle bu sistemde çalışmaya mahkum edilen, ücretli kölelik yaptırılan bu insanlar da ayrıca mağdur olmaktadır.


Bu sistemle, öğretmenlik niteliği kazanmış, eğitim fakültesi mezunu öğretmen adayları da kontenjan nedeniyle özellikle mağdur edilmektedir.

Ücretli kölelik sistemi, öğretmenliğin saygınlığını ayaklar altına almakta, öğrencilere zarar vermekte ve kamuya atanmayı bekleyen öğretmen adaylarını intihara kadar sürüklemektedir.

Buradan velilere de sesleniyoruz. Nörolojik cerrahi müdahale gerektiren bir yakınınızın ameliyatını hasta bakıcıya, hemşireye ya da herhangi bir hekime yaptırır mısınız? Yoksa beyin cerrahı mı istersiniz?

Öğretmenlik, branşlarına göre uzmanlaşma gerektiren özel bir meslektir. Öğretmenler, çocuklarınızın beynine her gün, her derste müdahale etmektedir. Hükümetten çocuklarınıza öğretmen isteyin.

Adı "ücretli öğretmen" olan ama pek çoğu öğretmenlik niteliği taşımayan, herhangi bir fakülte hatta lise mezunu bu kişilerin, üç kuruş para karşılığında sınıflara sokulmalarına, çocuklarınızın beyinlerine müdahale etmelerine izin vermeyin.


Çocuklarınız bu kadar mı değersiz? Yasal ve demokratik yollardan hakkınızı mutlaka arayın!


H. Cem KANIBİR
Atasen Genel Başkanı

ATASEN

Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası
www.atasen.org.tr
www.facebook.com/ATASENDIKA

Anahtar Kelimeler:
ücretli köleliğe son

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol