Öğretmen Diyarı

'Tunceli'deki açığa alınan öğretmen ve kamu çalışanları görevine iade edilmeli'
Özgen, beraberindeki HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü ve açığa alınan bazı öğretmen ve kamu çalışanları ile Atatürk Mahallesi'ndeki düzenlediği basın açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığınca açığa alınan ve görevden uzaklaştırılan tüm KESK'liler işlerine dönene kadar mücadele edeceklerini ifade etti.

KESK'in kurulduğu günden beri emeğin haklarını, demokrasi, barışı, eşitliği, özgürlüğü, halkların kardeşliğini, ortak geleceği ve ortak bir arada yaşamı savunan konfederasyon olduğunu ifade eden Özgen, KESK'in kurulduğu günden beri savaşa karşı bir duruş sergilediğini söyledi.

Özgen, bütün çalışanlarının grevli toplu sözleşmeli sendikal hak, örgütlenme özgürlüğü, güvenceli iş, güvenceli gelecek taleplerini ifade eden bir konfederasyon olduklarını da belirterek, "Buradan bir kere daha haykırıyoruz. Barış, emeğin hakları, demokrasi için yürüttüğümüz bütün mücadele hattındaki eylem ve etkinlikler suç değildir. Hiç kimse bunları suç noktasına indirgeyemez." dedi.

Son süreçte Doğu Anadolu ve Türkiye'nin birçok ilinde açığa alınan arkadaşlarının suç işlemediğini ve Olağanüstü Hal'in kaldırılması gerektiğini belirten Özgen, Tunceli'de Milli Eğitim Bakanlığınca açığa alınan 85 öğretmen ve kamu çalışanının görevine iade edilmesini talep etti.

Gruptakiler, basın açıklamasının ardından dağıldı.

Haydar Toprakçı
Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim