Öğretmen Diyarı

ŞURA\'DAN ÇEKİLİN, İHANETİ MEŞRULAŞTIRMAYIN!Büyük bir ağırlık ve oy hakkına sahip Eğitim Bir Sen'in her istediği kararı aldıracağı gün gibi ortada olan 19. Milli Eğitim Şurası'na dolgu malzemesi olmayın.


Karma eğitimin kaldırılması, anaokullarına üç yaşından itibaren din dersi konulması Cumhuriyet'e ihanettir. Demokrasi ve özgürlük kavramlarını kullanarak demokrasi ve özgürlüğü yok etme girişimidir. Laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti niteliklerinin ruhuna El Fatiha okunmasıdır. İran'da ve Afganistan'da olduğu üzere ve kurbağayı haşlama hikayesindeki gibi alıştıra alıştıra şeriat devrimi yapmaktır.

Üniversite öğrencilerine türban serbestisinden, 4+4+4 sistemiyle ilkokul çocuklarının türbana geçirilmesine, kızlı-erkekli tartışmalarıyla yurt binalarının kökten ayrıştırılmasına ve nihayetinde karma eğitime son verilerek haremlik-selamlık okul ve öğretmen sistemine gelinmiştir.

Tepki gösterip Cumhuriyet'ten, Atatürk ilke ve devrimlerinden yana tavır koyarak üyelerinizi de uyandırmak için daha ne olmasını bekliyorsunuz? Türkiye, ortaçağ Arabistanından beter duruma düşürüldüğünde mi aklınız başınıza gelecektir?


Din eğitimi zaten yanlış verilmektedir. Kuran-ı Kerim'i anlamadığı dil olan Arapçasından Arap aksanıyla okuyup kafa sallamak dindarlık sanılmaktadır. Atatürk'ün de dediği gibi "Türk milleti birçok asırlar, bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kur'an'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara" dönmüştür.


Din eğitimi aileler tarafından çocuklarına kendi istekleri doğrultusunda zaten verilmektedir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ise aklın ermeye başladı liseden itibaren, isteyenlere seçmeli ders olarak okutulmalıdır.


Bir tane İslam fakat bin tane yorumu ve anlayışı vardır. Herkes İslam anlayışında özgür olmalıdır. Din dersi adı altında Arap kültürü zerk edilmesine son verilmelidir.


Karma eğitime son verilmek istenmesi ise Cumhuriyet'e karşı açık bir isyandır.


Ey Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen ve Eğitim-İş!


Kararların nasıl alındığının malum olduğu ve böylesi ihanet amaçlarıyla dolu bir Şura'da sizin ne işiniz vardır? Biz mücadele ettik de Eğitim Bir Sen'in isteğiyle şunlar şunlar oldu mu diyeceksiniz? Gülünç olmayın.


Eğitim Bir Sen'i ve onun avanesi bir-iki sendika ve derneği hükümetle baş başa bırakın. Bakalım bu kararların siyasi ve hukuki sorumluluğunu almayı gözleri kesecek mi? Milli Eğitim Bakanı, gizli gündemin basına yansımasıyla bile geri adım atar bir görüntü içine girmek zorunda kalmıştır.


Atasen olarak sizi uyarıyoruz: 


Şura'dan çekilin! 


Atatürk ilke ve devrimlerine, Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelen ihaneti meşrulaştırmayın!


ATASEN
Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası
www.atasen.org.tr 
www.facebook.com/ATASENDIKA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim