Öğretmen Diyarı

Sözleşmeliyken yapılan müdürlük görevini saydırdı

Sendikamızın bir üyesinin sendikamız aracılığı ile Şanlıurfa İdare Mahkemesinde;Sözleşmeli öğretmenlik döneminde yaptığı fiilen müdür yetkililiği görevinin yöneticilik hizmet süresinden sayılması talebiyle yaptığı buna istinaden yöneticilik başvurusunun da reddedilmesi üzerine açtığı davayı lehine düzenleme olarak kazanmıştır.

 

Böylece mahkeme hem yöneticilik görev sürelerinin 632 kanun hükmünde kararname ile kadrodan sayılmasına hem de yöneticilik başvurusunun reddedilmesine ilişkin idarenin haksız yaptırımının önüne geçip, yeniden müdürlük görevi verilmesine hükmetmiştir..

 

 

 

İlgili karar bu durumda olanlar için büyük bir önem taşımakla beraber emsal karar niteliğindedir.

 

Sendikamızın tüm haksızlıklara karşı yürüttüğü hukuksal mücadele tüm boyutuyla her zaman haklının yanında devam edecektir.

 

 

 

Sendikamızın üyelerinin haklarını korumak 1.önceliktir.Tüm eğitim çalışanlarının sesi ve sözü olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Sendikamız aracılığı ile kazanım sağlayan arkadaşımızı ayrıca kutlarız.

 

Sendikamızın bir üyesinin sendikamız aracılığı ile Şanlıurfa İdare Mahkemesinde;Sözleşmeli öğretmenlik döneminde yaptığı fiilen müdür yetkililiği görevinin yöneticilik hizmet süresinden sayılması talebiyle yaptığı buna istinaden yöneticilik başvurusunun da reddedilmesi üzerine açtığı davayı lehine düzenleme olarak kazanmıştır. Böylece mahkeme hem yöneticilik görev sürelerinin 632 kanun hükmünde kararname ile kadrodan sayılmasına hem de yöneticilik başvurusunun reddedilmesine ilişkin idarenin haksız yaptırımının önüne geçip, yeniden müdürlük görevi verilmesine hükmetmiştir.. İlgili karar bu durumda olanlar için büyük bir önem taşımakla beraber emsal karar niteliğindedir. Sendikamızın tüm haksızlıklara karşı yürüttüğü hukuksal mücadele tüm boyutuyla her zaman haklının yanında devam edecektir. Sendikamızın üyelerinin haklarını korumak 1.önceliktir.Tüm eğitim çalışanlarının sesi ve sözü olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Sendikamız aracılığı ile kazanım sağlayan arkadaşımızı ayrıca kutlarız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim