Öğretmen Diyarı

Siyasetçilere Yeni Rant Kapısı 'Kapanan Dershaneler'

Aktif Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Osman Bahçe, siyasetçi ve milletvekili çocuklarının dershanelere ilgisinin artığına dikkat çekti. Birçok ilde dershaneler kapanmak üzere ya da özel okullara dönüşüyorlar. Dönüşemeyen dershaneleri siyasilerin ve vekillerin satın aldıklarını duyduk” dedi.


Genel Başkan Osman Bahçe, Sendikalarının Kayseri şubesince Anneler Günü dolayısıyla kadın öğretmenlere yönelik düzenlediği programda, öncesinde gazeteciler ile bir araya geldi. Bahçe, ön plana itilen dershanelerin dışında eğitimde yapılan düzenlemeler nedeni ile 2 yıl sonra çok büyük sorunlar ile karşılaşacağını iletti.


“SINAV ODAKLI EĞİTİM SİSTEMİ BİTİRECEKKEN OKULLAR DERSHANE OLUYOR”


Milli Eğitim Bakanı'nın bazı dershanelerin dönüşümüne destek verecekleri ya da vermeyecekleri yönündeki açıklamalarını hatırlatan Osman Bahçe, şunları söyledi:


 Dönüşebilenlerle ilgili orada okula benzer bir eğitim verilmesi mümkün değil. Ne bahçe var ne sosyal donatı var. Ders programında sadeleştirme ile oralar dershane gibi olarak. Dershane formatında okulculuk yapılacak. Şu an özel okulların da dönüşüm için devlet okullarından ön kayıtlar yapılıyor. Okullar boşalacak. Boşalsın. Arz taleple dengeler bulur” dedi.


“AİLELER ÇOCUKLARIN GELECEĞİ İÇİN ENDİŞE İÇERİSİNDE”


“ Devlet dershaneciliği sistemi fiyasko ile son buldu. Başkan Bahçe, mevcut dershanelerin devam edip etmemesi bizi ilgilendirmiyor. Açık ya da kapalı fark etmiyor, dershanem yok ama çok fazla kaygılarım var. Çocuğum üniversite sınavına girecek. . Nasıl bir sınav çocuklarımı bekliyor bilmiyorum. Endişeliyim. Eğitimci müfettiş olarak ben de endişe içindeyim. Milletimiz nasıl bir endişede düşünün. Görün." şeklinde konuştu. 

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim