Öğretmen Diyarı

SENDİKAL MÜCADELEDE KİRLİ OYUNLAR

Aynı anlayış kamu çalışanının karşısına bazen maiyetindeki personeli siyasi/sendikal tercihlere zorlayan bir zorba yönetici, bazen çalışma arkadaşlarını kendisi gibi düşünmediği için sürgün, kurs görevi verilmeme, yöneticilikten alınma, adaylığının kaldırılmaması vb. söylemlerle tehdit eden bir haydut, bazen de kendilerini ve desteklediklerini desteklemeyi ilahi emir olarak gören ve göstermeye çalışan bir ham softa olarak çıkmaktadır.
 
KİMİN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYORLAR?
 
Kamu kurum ve kuruluşlarında bunlar yaşanırken bazı tetikçiler de sahiplerinin veya ahbabı oldukları çavuşlarının illegal çıkarları için kendi çöplüklerinde çığırtkanlık yapmaktadır.

Son günlerde bazı sözde internet haber sitelerinde muhtemelen aynı kirli odaktan talimatla yazdırılmış ve “Aktif Eğitim-Sen’de deprem, üyeler bir panik havası içinde topluca istifa ediyor” vb. içerikli yalanlarla dolu haber müsveddeleri yayınlanmaktadır.
Toplumda yaşanan her felaketi kendi hesabına kazanca çevirmeye çalışan bu şark kurnazları (!) oluşmasını hasretle bekledikleri depremde evini terketmesini istediklerine üye olmaları gereken sendikayı talimat buyurmayı (!) da ihmal etmemişler.
 
SENDİKA RİSK DEĞİL GÜVENCEDİR
 
Diyoruz ki;

Aktif Eğitim-Sen ve üyeleri paralel, kare, dikdörtgen vb. herhangi bir geometrik şekil olmadığı gibi anılan iftiraların failleri gibi yamuk da değildir.

Aktif Eğitim-Sen de bir deprem veya panik yaşanmadığı gibi üyelerimizin, kıt aklınızla gösterdiğiniz adreslere taşınması da söz konusu değildir. (Yani harabat ehli olarak beklemeye devam edeceksiniz.)

Aktif Eğitim-Sen üyeleri panikle biryerlere kaçmak şöyle dursun yurt genelinde “Aktif Akademi Eğitimleri” kapsamında düzenlenen “Öğrenci Koçluğu”, “Akıl ve Zeka Oyunları”, “Hızlı Okuma”, “Öğretmen Eğitimleri”, “Yönetici Eğitimleri”, “Aile Eğitimleri”, “Kariyer Eğitimleri”, “Çocuk Eğitimleri”, “Hukuk Eğitimleri” ve “Sanat Eğitimleri”nde ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa etmeninin telaşını yaşamaktadır. (Eğitimlerimize sendika ayrımı yapılmaksızın tüm meslektaşlarımız katılmaktadır.)

Aktif Eğitim-Sen teşkilatları sendikal tercihleri nedeniyle panik yaşamak bir yana neredeyse tüm illerimizde farklı ölçeklerde yapılacak “Öğretmenler Günü” programları için davetiye dağıtmanın, tüm meslektaşlarımızla ortak bayramımızda buluşmanın, “iyi günde-kötü günde üyelerinin yanında olmanın” telaşını yaşamaktadır. (Öğretmenler günü programlarımıza katılmak için lütfen size en yakın Aktif Eğitim-Sen birimi ile temasa geçiniz.)
 
DEMİRDEN KORKSAK TİRENE BİNMEZDİK
 
Ezcümle Aktif Eğitim-Sen olarak, sendikalar başta olmak üzere eğitimin tüm paydaşlarını rakip değil refik olarak görüyoruz. Ancak toplu yaşama, birlikte hareket etme, ortak doğrularda buluşma gibi erdemler yerine ısrarla rekabet ve mücadele isteyenleri de sendikal sınırlarda rekabete, muhataplarımıza daha kaliteli hizmetler sunmaya davet ediyoruz.

Hodri meydan….
 
Not: Aktif Eğitim-Sen tarafından düzenlenen “Okula Can Veren Yılın Öğretmenleri” yarışmasında Türkiye derecelerini belirlemek üzere “ANKETLER” bölümünden oy kullanmayı unutmayınız.
 
AKTİF EĞİTİMCİLER SENDİKASI
GENEL MERKEZİ

personelmebhaber.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim