Öğretmen Diyarı

SENDİKAL EYLEM TİYATROSU

 

 

24 Eylül 2014’te yapılan ve kuru kalabalık sendikaların tümüyle göstermelik biçimde başı çektiği iş bırakma eylemi de zamanlaması, yöntemi ve içeriği bakımından son derece gülünç olmuştur.

 

Mevcut okul idarecilerinin görevden alınmasını ve yandaş kadroların okullara yönetici olarak atanmalarının önünü açan yönetmelik aylar önce yayımlanmıştır. Yönetmeliğin yayımlanmasından önceki taslak sürecini de düşünürsek konu bir yıla yakındır eğitim topluluğunun gündemindedir.

 

Bu sürecin ilk günlerinde en yüksek dozuna ulaşarak hükümete yönelen tepkiyi yumuşatan bugünün sözde eylemci sendikalarından biri değil miydi? 8 Şubat 2014 tarihli şu açıklamayı dikkatlerinize sunuyoruz:

http://kamudan.com/ismail-koncuk-milli-egitim-bakani-nabi-aci-ile-gorustu-15015.html

 

Yönetmelik değişiyor, mevcut müdürler görevden alınıyor, yeni müdür olmak isteyen adayların başvurularının alınması süreci tamamlanıyor ve bu sendikalar iş bırakma eylemine çıkıyorlar... Güler misiniz, ağlar mısınız?

 

Atasen olarak bu koşullardaki bir sendikal eylem tiyatrosunun içinde olmamız elbette beklenemez. Bu tür tiyatrolarda figüran olmak isteyenler de elbette olacaktır. Biz Atasen olarak aklıbaşında, düşünebilen, günübirlik kıvraklıklarla değil ilkesel çizgide mücadele eden üyelere talibiz.

 
ATASEN
Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası
www.atasen.org.tr
www.facebook.com/ATASENDIKA

Anahtar Kelimeler:
sendikal eylem tiyatrosu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol