Öğretmen Diyarı

SENDİKA ÜYELERİNİN ÇOCUKLARINA BURS

Hizmet-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil, sendikaları tarafından üniversitede okuyan üyelerin çocuklarına verecekleri burs için başvuruların başladığını belirterek, “Sendikamız, 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılından bu yana, üyelerimizin üniversitede okuyan çocuklarına yaptığı eğitim yardımlarını, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında da başarıyı ödüllendiren ve öğrencilerimizin Sendikamız Hizmet-İş’e ilgi ve katkılarını artıran bir çerçevede devam ettirme kararı almıştır.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında (Açıköğretim ve Önlisans hariç) Türkiye’de bulunan üniversitelere girme hakkı kazanan ve yerleştirildiği puan türünün başarı sıralamasında ‘İlk 200 bin içinde yer alan’ üyelerimizin çocukları eğitim yardımından yararlanacaktır.

Daha önceki yıllarda (Açıköğretim ve Önlisans hariç) Türkiye’de bulunan üniversitelere girmeye hak kazanan ve halen bu üniversitelerin lisans programlarına devam eden sendikamız üyelerinin çocuklarına üniversiteye girmeye hak kazandıkları yılın/dönemin yerleştirildiği puan türünün başarı sıralamasında ‘İlk 200 bin içinde yer almış’ olmaları şartıyla ‘Alttan dersi olmayanlar veya sadece bir dersi olanlara’ eğitim yardımı yapılacaktır. Alttan birden fazla dersi olan öğrencilerin eğitim yardımı başvuruları kabul edilmeyecektir.” dedi.

Karafil açıklamasını şöyle tamamladı:

“Üniversiteye girmeye hak kazandıkları yılın/dönemin yerleştirildiği puan türünün başarı sıralamasında ‘İlk 200 bin içerisinde yer almamış’ olmakla birlikte eğitim dönemi genel başarı ortalaması 4 üzerinden 3 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazananlar eğitim yardımından yararlandırılacaktır. Sendikamız üyelerinin 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Türkiye’deki herhangi bir devlet üniversitesinde yüksek lisans veya doktora programına devam eden çocuklarına eğitim yardımı yapılacaktır. Belirtilen kriterlere uygun olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.” şeklinde konuştu.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol