Öğretmen Diyarı

ÖZ-DE-BİR’den öğretmenlere kutlama mesajı

Özel Dershaneler ve Özel Öğretim Kurumları Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR) yayınladığı bir mesajla 24 Kasım Öğretmenleri Günü’nü kutladı.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü imzası ile yayınlanan mesajda Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine, görüşlerine bugünlerde daha çok ihtiyaç duyulduğu belirtilerek şöyle denildi:

“Başöğretmen Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma, Cumhuriyetimizin istediği ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ kuşaklar yetiştirme görevini üstlenen aydınlanma mücadelemizin yılmaz kalemli ordusu öğretmenlerimiz, bugün eğitimimizin içinde bulunduğu pek çok sorunun yükünü taşıyor.
‘Öğretmenler, yeni kuşağı, cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Yeni kuşak sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı bulunacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni kuşağı, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir’ diyerek öğretmenlere seslenen Millet Mekteplerinin Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine, görüşlerine, yol göstericiliğine bu günlerde daha çok ihtiyaç duyduğumuz gerçeğiyle karşı karşıyayız.
Tüm bunlara rağmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş uygarlık hedefinden sapmadan, ortak değerlerimizi çoğaltarak, hak ve özgürlüklerinin bilincinde yurttaşlar yetiştirme hedefine ulaşmak için çaba harcayan Cumhuriyetimizin istediği ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ kuşaklar yetiştirme görevini başarıyla, özveriyle gerçekleştirmeye çalışan tüm meslektaşlarımın Öğretmenler Günü’nü içtenlikle, gönül dolusu sevgi ve saygılarımla kutluyorum.”

Hürriyet: Haber, Analiz, Köşe Yazısı…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol