Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerin Umudu \'Alternatif İş\'

Kamuajans.com - Kübra BAYRAK'ın kaleminden...

Maddi manevi değer kaybeden öğretmenlerin birçoğu artık isyan etmekte. Her geçen gün yap boz haline gelen eğitim sistemi içinde orta yol bulmaya çalışan, veli -idare-bakanlık üçgeninde dönen, bir yandan vergi adı altına kesilip sürekli düşen ücretlerle geçim derdine düşen öğretmenlerin artık sabrı her geçen gün taşmakta. Ha bir de öğretmenlerin haklarını korumak ve daha iyiye taşımak yerine sırtını siyasi güce yaslayıp kendi çıkarlarına çalışan, öğretmenlere büyük darbe indiren yetkili sendika var!

 

Yapılan sınavlarda zorunlu verdiği görevde görevli hizmetliden dahi düşük ücrete tabii tutma, asılsız şikayetlerde öğretmeni muhatap almama, ek ders ve maaşlarda vergi dilimine girdiniz diyerek yapılan kesintiler, yetkili Bir sendikanın sayesinde yapılan gülünç zam, sürekli değişen müfredat, işlevsel olmayan ders kitapları ve yasaklanan yardımcı kaynaklar, lisans mezunları arasında en düşük ücrete tabi tutulma, gerekli gereksiz velilerin öğretmene ders vermeye çalışması, yapılan torpilli atamalar yüzünden atamaların adaletli yapılmaması, yapılan eğitim şuralarında eğitimin gerçek sorunlarından uzak durulması, ücretli kadrolu ayrımı derken öğretmenlerin maaşlı işçiden farkı kalmadı. Ortaya çıkan olumsuz her durum da öğretmene yıkılmakta. Manevi değeri yüksek olan bu kutsal mesleğin memur statüsünde görülmesi ve maddi olarak da tatmin etmemesi bir çok öğretmenin mesleği bırakma, ek iş bulma gibi düşüncelere sokmakta.

 

ARTIK YETER! diyen öğretmenlerimizin maddi manevi hak ettiği değeri almalarının zamanı geldi de geçiyor.Bu şartlarda çalışan bir öğretmenin de eğitime ne kadar katkısı olabilir. Eğitimin bu kadar çalkantılı olduğu bir toplumun da geleceğini siz düşün artık!

 

Nesiller yetiştiren, bireyleri topluma kazandıran bu insanların düştüğü durum bir ülkenin en büyük ayıbıdır. Öğretmenlerin bu kadar değersiz görüldüğü başka bir toplum yoktur herhalde!

 

AES - Kübra BAYRAK

kaynak: mebpersonel.com - özel haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol