Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere Kademe İlerlemesi Başladı

Öğretmenlere Kademe İlerlemesi Başladı

 

Öğretmenlere Kademe İlerlemesi  Başladı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu nun 64. maddesi 13.02.2011 tarih ve 6111 sayılı kanun ile değiştirilerek sicil notları kaldırılmıştır.


Değişiklik öncesi son 6 yıllık sicil ortalaması 90 ve üzeri olan memurlara bir kademe veriliyordu. Yeni düzenlemeyle son 8 yılda disiplin cezası almamış memurlara bir kademe verilecek.

Kademe ilerlemesiyle maaşlarda da değişen oranlarda artış olacaktır. Konu, 800 bini öğretmen olmak üzere toplamda yaklaşık 2,5 milyon memuru ilgilendirmektedir.

Kanuna konulan geçici maddelerle 2011 yılından önce göreve başlamış olanlardan kimlerin bu haktan nasıl yararlanacağına açıklık getirilmiştir.

Atasen Hukuk Servisi olarak üyelerimize ve eğitim topluluğuna bir hizmet daha sunuyoruz.

2011 yılından önce göreve başlamış KAMU GÖREVLİSİ ÖĞRETMENLER, AKADEMİSYENLER ve BÜTÜN EĞİTİM ÇALIŞANLARI http://www.atasen.org.tr/hukuk/hukuk.htm bağlantısından kademe ilerlemesinden yararlanıp yararlanamayacaklarını Atasen Hukuk Servisi ne ücretsiz olarak danışabilirler.

Atasen Hukuk Servisi ne yapılan yoğun başvurular üyelerimize öncelik verilerek sıraya konulmaktadır. Sendika avukatlarımız ve üye temsilcimiz danışanları arayarak kendilerine bilgi vermektedirler.

Sendikamıza gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz.


ATASEN
Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası

 

ajanskamu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol