Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Şubat\'ta Meydanlara Dökülecek
"Şubat ayında atama yapılmaması halinde öğretmenler meydana inecek" 
 
Açıklama Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'tan geldi. Koncuk, "Şayet şubat ayında atama yapılacağı açıklanmazsa, ocak ayında atama bekleyen öğretmenler ile büyük bir eylem yapacağız" dedi.
 
Sınıf mevcutlarının 60-70'e çıktığı, Türkiye'deki öğretmen ihticanın 125 olduğu vurgulanan açıklamada, ""Şubat ataması bizim için hayat memat meselesidir. Öğretmenlerimizin daha fazla ağlamamasını, daha fazla öğretmenin intiharı son çare olarak görmemesini, kısacası ülkemizin pırıl pırıl gençlerinin yüzlerinin solmamasını istiyoruz. Bu noktada, atama bekleyen öğretmenlerimiz ekim, kasım ve aralık aylarında illerinde basın açıklamaları yapmalı, atama yapılması için hükümetin harekete geçmesini sağlamalıdır. Şayet şubat ayında atama yapılacağı açıklanmazsa, ocak ayında Ankara'da atama bekleyen öğretmenler ile büyük bir eylem yapacağız" ifadeleri kullanıldı.
 
Buna göre atama olmaması halinde, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen,  onbinlerce üyesiyle birlikte Şubat ayında meydanlara inecek.
şanlıurfa.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim