Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLER GÜNÜ\'MÜZÜ SAKIN OLA KUTLAMA!


 
Atasen olarak, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya sesleniyoruz. Sakın ola Öğretmenler Günü'müzü kutlamaya falan kalkmayın.
 
Atanmayan yüzbinlerce öğretmen, KPSS laneti, sistemin mağduru olup intihar eden öğretmenler, öğretmenleri mesleğinden soğutan eğitim sistemi ve hükümetin eğitim sisteminin içini boşaltması, AKP faşizmine ve yandaş sendika baskısına boyun eğmeyen eğitimcilere yapılan zulümler ve sürgünler, yandaşların en iyi kadrolara atanması, öğretmenlerin ve eğitimciliğin ayağa düşürülmesi, hem toplumun hem öğrencilerin gözünde öğretmenlerin maddi-manevi saygınlığının bırakılmaması, en seçkin evlatlarının beynini ve kalbini tasmalı yandaş kuklalarına peşkeş çeken Allah'ın belası bir sistem varken sakın ola kutlama mesajı bile yayınlamaya kalkmayın.
 
Öğretmenlerin ek göstergesini 3.600'e çıkarmadan, 24 Kasımlarda her öğretmene ve akademisyene bir maaşı tutarında ikramiye vermeden, emeklilikte 30 yıl sınırı kaldırılmadan, emekli olunca bir ev alacak kadar ikramiye ve insan gibi yaşayacak kadar emekli maaşı vermeden göstermelik laflarla kafamızı şişirmeyin.
 
Öğrencileri ve velileri çıkardığınız tepemizden indirmeden, en düşük memur maaşı düzeyine gerilemiş öğretmen maaşlarına ek zam vermeden televizyonlarda bol keseden atıp sabrımızı zorlamayın.
 
Hele hele şu cep telefonlarımıza gönderdiğiniz sakil mesajlarınızdan da vazgeçin Nabi Bey. Emin olun yüzbinlerce öğretmen, o mesajları okuyunca kulaklarınızı çınlatıyor!
 
Sıkıştığınız yerde Maliye Bakanı'na topu atıp kurtulamazsınız. Maliye Bakanı, Milli Eğitim Bakanı'nın amiri midir?
 
Beceriksizliklerinizi yazsak destan olur. Bakan olarak personelinize zaten sahip çıkmıyorsunuz bari utanın ve susun! Kendi günümüzü biz kendimiz kutlarız; gölge etmeyin! Utanın, utanın ve susun!
 
ATASEN
Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası

www.atasen.org.tr
 www.facebook.com/ATASENDIKA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol