Öğretmen Diyarı

Öğretmen Performans Değerlendirme‏
 

 

Aktif Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Osman Bahçe, MEB’in öğretmenlere uyguladığı performans değerlendirmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçe, objektik olmayan bir performans değerlendirmenin okullarda çalışma barışını bozacağını ifade etti.

Bahçe yaptığı açıklamada: “Öğretmenlerin sadece başarı belgesi verilecek personeli belirlemek üzere tamamına yakını siyasi-sendikal kriterlere göre atanmış ve çoğu halen kendisini müdür yapanlara siyasi-sendikal bedel ödeyen okul müdürlerinin sübjektif değerlendirmelerine mahkum edilmesi okul ve kurumlarda çalışma barışını bozacak, öğretmenlerin bir kısım kurum yöneticilerinin baskısına maruz kalmalarına sebep olacaktır.” Dedi.


Sadece başarı belgesi için yapıldığı iddia edilen bu değerlendirmelerin ileride –hafta sonu kurslarında görev alanlara ek puan verilmesi gibi.- disiplin işlemleri, hizmet puanı hesaplaması, yöneticilik değerlendirmeleri vb. önemli konularda da kullanılarak pek çok kişiyi mağdur etmesinin söz konusu olabileceğini söyleyen Bahçe, “Okul müdürlerinin disiplin amiri sıfatıyla sahip oldukları yetkilere yenilerinin eklenmesi öğretmen ve öğrencilerimizin beklediği demokratik okul yönetimlerinin oluşmasını geciktirecek, çalışanları mutsuz ve huzursuz edecektir.


Bu nedenle okul müdürlerince personelin başarı, verimlilik ve gayretlerini ölçmek kılıfıyla yapılan eğitimde huzuru bozma planı derhal yönetmelikten çıkartılmalıdır.” Dedi.-- 
---
Çalışmalarınızda başarılar dileriz.
Aktif Eğitimciler Sendikası
Genel Merkezi
Telefon:
0 312 215 08 00
0 531 103 93 00 
Belgegeçer:
0 312 215 08 04

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim