Öğretmen Diyarı

Öğ-Der: Şubat Ayında 30 Bin Değil 50 Bin Öğretmen Atanmalı

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü, atamalara rağmen öğretmen eksiğinin halen devam ettiğini, Şubat ayında ataması yapılacağı duyurulan 30 bin öğretmen sayısının en az 50 bin yapılması gerektiğini söyledi.

2016 yılının ilk şube başkanları toplantısını Ankara’da gerçekleştiren Genel Başkanı Hamdi Sürücü, konuşmasında eğitimde kaliteyi artırmak için içeriğin önemsenmesi ve müfredatların yenilenmesi gerektiğine işaret ederek, bir milletin asıl değeri ve gücünün inanan ve ahlâklı gençleri olduğunu vurguladı. 

"ADI MİLLİ KENDİ MİLLİ OLMAYAN ÇEKİLİŞLER"

Öğrencilere AB’yi değil, kendi inanç ve kültürlerini anlatacak projeler uygulanması gerektiğini kaydeden Sürücü, şöyle devam etti: “Bilinmelidir ki, 100 yıldır hedef seçtiğimiz ve takip ettiğimiz batı, bize ahlâk ve kültür olarak yıkımdan başka bir şey getirmemiştir. Ailesi çökmüş, ahlâkı kalmamış, büyük şehirlerinde gençlerine polis kontrolünde uyuşturucu kullandırmaktan başka çare bulamayan batıdan bize hayır gelmeyeceği çok açık ve nettir. Seviyesiz konuşmalar ve gayrı ahlâki ilişkilerle gençlere olumsuz örnek oluşturan TV dizileri ve gençlik programı denen programlar halen kontrolsüz olarak devam etmektedirler. Adı milli olan fakat kendileri milli olmayan çekilişler ve şans oyunları denen birçok kumar çeşidi gençliği hem kumara alıştırmakta hem de çalışmadan, üretmeden kazanma hırsına yöneltmektedir.”

BAKANLARA DÜŞEN GÖREVLER...

Hamdi Sürücü açıklamasında “Tüm bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması için başta Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na görevler düşmektedir. Geleceğimizin teminatı gördüğümüz gençlerimizin, gerçekten geleceğimizin teminatı olması için inançlı ve ahlâklı yetiştirilmeleri gerekir. İnançlı ve ahlâklı nesiller yetiştirmek için de; öncelikle müfredatlardaki ve ders kitaplarındaki inançlarımıza aykırı konular acilen çıkartılıp yeniden yazılmalıdır. İkinci olarak da gençlere yanlış örnek oluşturan tüm görsel ve basılı yayınlara çözüm üretilmelidir.” ifadelerine yer verdi. 

 

Kaynak: Haberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim