Öğretmen Diyarı

ÖĞ-DER KONFERANSLARI BAŞLIYOR
 ÖĞ-DER'in  her yıl geleneksel olarak düzenlediği Uluslararası Eğitim Konferanslarının altıncısı  bu sene ülke genelinde 5 ilde yapılacak. Ankara, İstanbul, Konya, Adana ve Samsun'da düzenlenecek olan konferanslar 23 Mart Çarşamba günü Samsun'da başlayıp, 3 Nisan Pazar günü İstanbul'da bitiyor.

ÖĞ-DER Genel Merkez'den edinilen bilgiye göre, söz konusu konferanslarda Eğitimin Genetiği başlıklı konferanslarda; Çocuk Erkil Aile Modeli, Müfredatta Ahlâkîlik ve Helal Yaşama konuları işlenecek. Konferanslarda ülkemizdeki eğitim öğretim sistemi de ele alınacağı belirtildi.

ÖĞ-DER tarafından düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Konferanslarına yabancı konuşmacı olarak İngiltere'den Gazeteci – Yazar Sarah Booth, Bruney'den Profesör Şeyk Abdul Mabud, Hindistan'dan Gazeteci-Yazar Prof. Dr.  Zafarul-Islam Khan, Çad'dan Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Profesör Dr. Zakaria Ousman katılacak.

  Programa yerli konuşmacılardan Prof.Dr. Sefa Saygılı ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Nezir Gül iştirak edecek. Konuşmaların smultane tercüme halinde davetlilere dinletileceği vurgulandı.

Konferans yapılacak iller ve tarihleri şöyle: 23 Mart Çarşamba Samsun, 26 Mart Cumartesi Adana, 29 Mart Salı Konya, 31 Mart Perşembe Ankara ve 3 Nisan Pazar İstanbul. ÖĞ-DER Genel Merkez tarafından düzenlenecek olan söz konusu konferanslara tüm eğitimciler davet edildi.
Tanıtma Komisyonu Başkanlığı

ÖĞ-DER GENEL MERKEZ
 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim