Öğretmen Diyarı

Memur Sen\'den Hükümete Çağrı: Asıl Gündeminize Dönün

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Kanal A’da "Köşk Özel" yayınına katıldı. 

Canlı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hayırlı olması dileklerinde bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Yeni Türkiye’nin yol haritasını oluşturan 12. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a başarılar diliyoruz. Bizlerde Yeniden Büyük Türkiye vizyonu için bu süreçte sorumluk almaktan kaçınmayacağız” dedi.

 

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan adayı olmasını da değerlendiren Gündoğdu, Türkiye’nin dünya mazlumlarının sözcüsü olamaya devam etmesi, Türkiye’nin kendi medeniyet değerleri ile yeniden buluşması ve paralel devletle mücadele için en uygun isimin tercih edildiğini açıkladı.

 

YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE VİZYONU

 

Eski Türkiye alışkanlıklarının geride kaldığını belirten Gündoğdu, “Eski Türkiye’nin kurumsal ve anayasal millet iradesine karşı koyuşu 61 darbesi ve 61 anayasası ile kökleşmişti. Bu millete güvenmeyen ve kızdığında milleti döven bir anlayıştı. Bu anlayış artık yıkıldı” şeklinde konuştu.

 

Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak Köşk’e çıkmasını millet iradesi ve demokrasi adına önemine dikkat çeken Gündoğdu, “Yeni Türkiye’nin yol haritasını oluşturan 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’a başarılar diliyoruz. Bizlerde Yeniden Büyük Türkiye vizyonu için bu süreçte sorumluk almaktan kaçınmayacağız” diye konuştu.

 

“MAZLUMLARIN SESİ DAHA GÜR OLACAK”

 

Yeni Türkiye’nin tohumlarının 2010 referandumu ile atıldığını vurgulayan Gündoğdu, “Bugünü Yeniden Büyük Türkiye’ye geçiş olarak görüyorum. Erdoğan millet iradesi ile Türkiye’nin yeni cumhurbaşkanı seçildi. Bu gelişme millet iradesinin önündeki engellerin kalkması anlamına geliyor. Millet iradesinin sözcülüğünü yapmak üzere parti kuran, kurduğu parti ile kısa sürede tek başına iktidar olan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’de ve dünyada medeniyet değerleri ile demokrasiyi örtüştüren duruşuyla cumhurbaşkanı olması çok önemlidir. Bundan sonra Erdoğan dünya mazlumlarına daha etkili bir şekilde sözcülük yapacaktır. Yeni Türkiye’nin yol haritasını oluşturan 12. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a başarılar diliyoruz. Bizlerde Yeniden Büyük Türkiye vizyonu için bu süreçte sorumluk almaktan kaçınmayacağız” ifadelerini kullandı.

 

“EN UYGUN İSİM DAVUTOĞLU”

 

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan adayı olmasını da değerlendiren Gündoğdu, Türkiye’nin dünya mazlumlarının sözcüsü olamaya devam etmesi, Türkiye’nin kendi medeniyet değerleri ile buluşması ve paralel devletle mücadele için en uygun isimin Ahmet Davutoğlu olduğunu dile getirdi. Gündoğdu, “Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı konuşmaya baktığımızda sıraladığı 9 maddenin içerisinde ahlak, kültür, medeniyet değerleri ile buluşma var. Büyük Türkiye’nin Gazze, Somali, Doğu Türkistan ve Bosna’da Osmanlı değerlerinin diriliyor olmasına yönelik çıkışlar oldu. Sayın Davutoğlu konuşmasında ayrıca Çözüm sürecinin devam etmesi ve daha istikrarlı olarak yürüyecek olmasına yönelik mesajlar da verdi. Bunların hepsi sevindirici gelişmelerdir” dedi.

 

“ASIL GÜNDEME DÖNÜLSÜN”

 

Memur-Sen olarak yeni hükümetten beklentileri olduklarının altını çizen Gündoğdu, Gezi olayları, 17 -25 Aralık küresel operasyonları, 30 Mart yerel ve 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gerilim çıkarmak isteyenlerin hükümeti asıl gündeminden uzaklaştırdığını ifade etti. Gündoğdu, şimdi gerçek gündeme yeniden dönülmesi gerektiğini belirterek, “İşsizlik, taşeronluk, gelir dağılımı adaletsizliği ve çalışanların haklarındaki eksikler giderilmeli. Emeklilik ikramiyesinden yararlanmada 30 yıllık süre 35 yıla çıkarılmalıdır. 2005’ten sonra göreve başlayan kamu görevlilerine bir derece verilmelidir. Disiplin affı derhal çıkarılmalıdır. 4/C'lilerin sorunları çözülmeli, kadroya geçirilmeleri sağlanmalıdır. Fazla mesai ücretleri ödenmeli, bilim insanı olan akademik kadroların maaşları iyileştirilmelidir. Bundan sonra iç sorunların çözümü için mücadele edilmeli” diye konuştu.

 

Gündoğdu, Çözüm süreci ile kat edilen mesafenin Türkiye’nin dışarıya daha güçlü bakışını sağladığını, diğer iç sorunların çözümüyle birlikte Büyük Türkiye’nin daha emin adımlarla ileriye gideceğini de dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol