Öğretmen Diyarı

MEMUR-SEN ERKEKLERE DE SERBEST KIYAFET ÖZGÜRLÜĞÜNDE ISRARCI

Erkek kamu görevlilerinin takım elbise,kravat, saç, sakal gibi yasaklardan kurtarılması, özgürlük paketinin daha kapsayıcı ve daha özgürlükçü olması için Başbakanlığa yazılı talepte bulunan Memur-Sen, kılık kıyafet özgürlüğü talebinde ısrarcı olduğunu gösterdi.


Takım elbise, kravat zorunluluğununkaldırılması, saç, sakal, bıyık ve favorininuzunluğu gibi, erkeklerin şekline yönelik sınırlamalara son verilmesini isteyen Memur-Sen 30 yıldır insan hak ve hürriyetlerini ihlal eden başörtüsü yasağının sona erdirilmesini demokrasi adına önemli bir adım olarakdeğerlendirdi.


Başörtüsü yasağının sona erdirilmesi, kamuda çalışan kadınlar arası ayrımcılığısona erdirdiği gibi kadın-kadın eşitliğinin sağlanması açısından önem arz ediyor. Demokrasi yolculuğunda yeni yeni mesafeleralan Türkiye'de demokratikleşme için kamuda çalışan erkeklere yönelik kılık-kıyafetdayatmalarının da sona erdirilmesi gerekiyor. 18 Mart 2013'ten itibaren süresiz sivil itaatsizlik gösteren Memur-Sen özgürlüktalebinin kadın erkek herkes için olduğunun altını çizerek Başbakanlıktan erkeklerinözgürlük taleplerini dikkate almasını istedi.

                                                             
Demokratikleşme paketinde erkeklerle ilgili taleplerini de görmek isteyen Memur-Sen'in Başbakanlığa yazdığı işte o yazı:
TIKLAYINIZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mustafa 2 yıl önce

erkeklerede tıpkı ünvlerde olduğu gibi kıyafet özgürlüğü istiyoruz. bunu dile getiren herkese tşkler :) bu çağda belli kalıpları insanlara dayatmanın anlamı yok :)

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim