Öğretmen Diyarı

MEB YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME KILAVUZU‏

 

22 Mart 2016 tarihinde yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzunda mağduriyetlere neden olacak maddelerin kaldırılması için Aktif Eğitimciler Sendikası Bakanlıktan talepte bulundu.

                Sendikadan yapılan açıklamada: “Yürürlükte bulunan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik ile çelişen maddeler olduğu gibi Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınav Başvuru Kılavuzunda bulunmamasına rağmen sonradan icat edilen hukuksuz uygulamaların Yönetici Görevlendirme Kılavuzundan çıkartılması gerekmektedir.

            Özellikle mahkeme kararlarına rağmen, önce kaldırılan ancak ilgili yönetmeliğe sonradan eklenen müdürün mutlak yetkisiyle, herhangi bir kriter olmadan müdür yardımcısı inhası, uygulanamadan yargıdan dönecek bir konudur ki bu yönteme hiç başvurulmamalıdır.

            Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu hakkındaki görüşlerimiz ve çözüm önerilerimizi içeren yazımızı gerekli düzenlemelerin yapılması için Milli Eğitim Bakanlığına gönderdik.” Denildi.

 Kılavuz için tıklayınız

            

-- 

---


Çalışmalarınızda başarılar dileriz.


Aktif Eğitimciler Sendikası

Genel Merkezi


Beştepe Mah. 33. Sokak No:13 Yenimahalle/ANKARA


Telefon:

0 312 215 08 00

0 531 103 93 00 

Belgegeçer:

0 312 215 08 04


twitter.com/aktifegitimsen

facebook.com/aktifegitimsen

www.aktifegitimsen.org.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim