Öğretmen Diyarı

“MEB, öğretmenlik mesleğinin kutsallığını gözardı etti“

Aktif Eğitimsen Sivas Temsilcisi Levent Nergiz, "MEB'in öğretmenlik mesleğinin kutsallığını göz ardı ederek öğretmenleri küçük bir sorunda bile veliyle, öğrenciyle ve okul idaresiyle karşı karşıya getirerek bu mesleğin değerini toplumun gözünde yerle bir etmiştir." dedi.

 

    Levent Nergiz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada 'Öğretmenlik, malzemesi insan olan bir gönül işçiliğidir' özdeyişini anımsatarak, öğretmenlik mesleğinin özveri , fedakarlık ve karşılık beklenmeden yapılan kutsal bir vazife olduğunu belirtti. Öğretmenlerin sorunlarından bahseden Nergiz, şöyle devam etti: "En büyük sorunu maddi sıkıntılardan önce, MEB'in öğretmenlik mesleğinin kutsallığını göz ardı ederek öğretmenleri küçük bir sorunda bile veliyle , öğrenciyle ve okul idaresiyle karşı karşıya getirerek bu mesleğin değerini toplumun gözünde yerle bir etmiştir. Bu ayıpta 12 yılda 5 Milli Eğitim Bakanı değiştiren iktidara yeter de artar bile. Öğretmenlerin ve idarecilerin MEB'den isteği kendilerini ve eğitimi ucuz siyasete alet etmemeleridir."

 

    Nergiz, Hz. Ali'nin 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' sözünü hatırlatarak öğretmenlere verilen bu ulvi değerin aynısını MEB'den de beklediğini ifade ederek bütün öğretmenlerin gününü kutladığını ifade etti.

 

 

.personelmebhaber.net/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim